Підприємці відреагували на жорсткі карантинні обмеження

З суботи, 3-го квітня, у Полтаві закриваються заклади громадського харчування, торгові центри, спортзали, ринки. Що говорить голова громадської організації «Підприємці Полтавщини» та як ставиться міська влада до рішення обласної комісії ТЕБ та НС, з'ясовувала Аліна Боровик.

«Багато підприємців не вийдуть з карантину, але здоров’я важливіше». Так прокоментував запровадження у Полтаві обмеження «червоної» карантинної зони голова громадської організації «Підприємці Полтавщини», депутат міської ради Євген Дикань. За його словами, якщо влада вирішила, підприємці вказівки виконуватимуть. Наголосив: на мітинги проти закриття закладів на час жорсткого карантину понад тисяча підприємців виходити не будуть. 

Євген Дикань, голова ГО «Підприємці Полтавщини», депутат міської ради

- Скоріше за все, багато не вийдуть уже з цього карантину, і підприємці будуть більше закриватись. Це вплине, звичайно, на бюджет нашого міста. Вони все одно будуть спілкуватись, приходити з владою, може, якісь послаблення, не сильно щоб їх там наказували, шукали якісь причини. У будь-якому разі, на мітинги, я думаю, моя організація «Підприємці Полтавщини», у якій я голова, входить більше тисячі підприємців, вони виходити не будуть. Ми вирішили, що ми прислухаємось, бо здоров’я наших людей, співробітників і взагалі українців - найголовніше.

Ми намагались зв'язатись з головою Полтавської громади Олександром Мамаєм, аби почути його позицію з приводу закриття ринків, торгових центрів, ресторанів та спортзалів з суботи, 3-го квітня. За словами керівниці пресслужби міської ради Аліни Рябокінь, очільник громади – у відрядженні. Відповідь дає його перший заступник. 

Валерій Пархоменко, перший заступник міського голови

- Пом'якшувати карантин чи обмежувальні заходи ми не можемо, тому що це прийняла рішення комісія вищого рівня. У наших повноваженнях, ми можемо пом'якшити, наприклад, сьогодні це не стосується перевезень. Можливо, ми збільшимо кількість місць для пільгових категорій. Я маю на увазі для лікарів, освітян, студентів, щоб вони могли добратися до своїх навчальних чи робочих місць і працювати.

За словами Валерія Пархоменка, якщо підтримати підприємців і знизити вартість оренди комунальних приміщень на час карантину, через недофінансування бюджету громади автоматично зменшиться фінансування освіти і медицини. 

За нашою інформацією, завтра на мітинг проти жорсткого карантину вийдуть працівники ринків. Протестувати планують під стінами облдержадміністрації.

Стрічка новин