Завдяки новітньому медобладнанню у Горішніх Плавнях врятували людину

Вчасно поставлений за допомогою сучасного цифрового діагностичного обладнання діагноз «гострий ішемічний інсульт» дозволив вперше у місті провести тромболізис. Завдяки цьому вдалося ліквідувати негативні наслідки хвороби у 69-річної пацієнтки. Наша знімальна група побувала у лікарні інтенсивного лікування І рівня міста Горішні Плавні.

Горішньоплавнівські медики стверджують: після Полтави і Кременчука в області їхня лікарня – одна з кращих. Завдяки дії комп’ютерного томографу там успішно провели тромболітичну терапію під час гострого ішемічного інсульту. Пацієнткою була 69-річна місцева мешканка, яку вчасно привезла до лікарні «швидка».

Максим Крівченко, медичний директор КНП «ЛІЛ І рівня м.Горішні Плавні»

- О 6 вечора у неї почалися симптоми. О 7.30 вони викликали швидку допомогу. У 8 вечора вона була вже на приймальному відділенні. І виконана комп’ютерна томографія, викликаний невропатолог, анестезіолог. І в 21.09 їй уже був проведений тромболізис.

Оперативні професійні дії фахівців усіх ланок надання медичної допомоги дозволили не тільки вчасно зупинити розвиток хвороби, а й ліквідувати наслідки інсульту.

Максим Крівченко, медичний директор КНП «ЛІЛ І рівня м.Горішні Плавні»

- Людина поступала із втратою мови і втратою рухів руки і ноги. І на фоні тромболізиса відразу у пацієнтки відновилася як мова, так і рухи в кінцівках. На жаль, мова була втрачена через дві години, це буває таке. Але рухи зберігалися.

Зараз пацієнтка перебуває у реанімаційному відділенні міської лікарні і має позитивні прогнози динаміки хвороби, у тому числі – й щодо відновлення мови, пояснив Ігор Карпенко – лікар-невропатолог, котрий здійснив процедуру.

Ігор Карпенко, лікар-невропатолог, в.о. завідувача неврологічного відділення КНП «ЛІЛ І рівня м.Горішні Плавні»

- Мова, на жаль, наш такий закладений показник, який поступово відновлюється. Можливо, частково, можливо повністю. Тут уже залежить від самого організму, його адаптаційні здатності.

Також фахівці зауважують, що тромболізис, який дозволяє відновити кровоток в ураженій судині і мінімізувати незворотні зміни в тканині мозку, нині – єдина можливість високоефективної допомоги при ішемічному інсульті. Відтак, безцінною і обов’язковою ланкою у вчасному встановленні диференційованого діагнозу є наявність у лікарні комп’ютерного томографу.

Максим Крівченко, медичний директор КНП «ЛІЛ І рівня м.Горішні Плавні»

- Працює цілодобово, потрібно швидко звернутися за медичною допомогою: терапевтичне вікно — час, коли ми можемо зробити тромболізіс — це 4,5 години з моменту від початку симптомів, тому що через 4,5 години мозкові клітини помруть, і вже не буде відновлений кровообіг, і вражені ділянки не відновляться.

Апарат комп’ютерної томографії було придбано торік за 12,5 млн грн. Він надав змогу лікарям вчасно і точно визначати діагноз та розпочинати життєво-необхідне лікування пацієнтів у гострих станах. Тим часом, лікарі нагадують симптоми інсульту: це різкий головний біль, проблеми з мовленням, зором, координацією рухів, асиметрія обличчя та відмова кінцівок. Якщо помічаєте такі ознаки у себе чи навколишніх - не гайте часу, терміново викликайте швидку. Від швидкості дій залежить життя і здоров’я людини. 

Стрічка новин