Обласна прокуратура змушує ОТГ Полтавщини взяти на баланс лісосмуги

Проблема незаконної рубки деревини у полезахисних лісосмугах вже не один рік гостро постає на Полтавщині. Про це напередодні заявив під час пресконференції керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній. Відповідно, є дуже багато кримінальних проваджень, але через те, що на сьогодні лісопосадки не передані на баланс ОТГ, вони фактично вважаються нічийними та притягти винних до відповідальності важко. Тож зараз прокуратура вдається до примусових кроків, аби громади Полтавщини таки взяли на свій баланс полезахисні насадження, наголосив Антон Столітній.

Розслідуючи цю справу, слідчі з’ясували цікавий історичний факт, розповів журналістам керівник Полтавської обласної прокуратури.

Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури

- Перші лісові смуги, це ми встановили під час розслідування справи захисту полів, створені саме в Україні на території Полтавської області ще в 1809 – 1837 роках.

Щодо незаконних вирубок, то, незважаючи на чималу кількість кримінальних проваджень, суди виносять в цих випадках виправдальні вироки, оскільки шкода нікому не спричинена – зазначає Антон Столітній. Тож він наголосив, відповідно до яких законів ОТГ таки повинні прийняти полезахисні лісосмуги на свій баланс.

Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури

- Відповідно до правил утримання та збереження полезахисних лісосмуг, розташованих на землях сільськогосподарськогоо призначення, затверджених постановою КМУ від 22 липня 2020 року. Утримання полезахисних лісосмуг є комплекс лісівничих і аграрних заходів, спрямованих на поліпшення стану або складу лісонасаджень, підтримання відповідних конструкцій, збереження смуг, комплекс заходів щодо охорони, захисту насаджень від пожеж, незаконних рубок, пошкоджень, ослаблення захисту від шкідливих хвороб та іншого шкідливого впливу.

Також Антон Столітній зачитав Закон України від 10 липня 2018 року, де, зокрема, йдеться про те, що землі є власністю територіальних громад, на яких вони розташовані. 

Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури

- Саме на підставі цих двох нормативних актів в рамках кримінальних проваджень, які ми розслідуємо за фактами незаконних порубок, нами вже підготовлено і цього тижня буде внесене 60 вказівок, відповідно до ст. 36 КПК керівникам всіх ОТГ, розташованих на території Полтавської області. В разі, якщо ОТГ не приймуть ці посадки на свій баланс, значить, будуть відповідати керівники ОТГ, а також особи, які за це відповідальні.

На Полтавщині зараз утворено 60 територіальних гомад, і, як зазначив керівник Полтавської обласної прокуратури, станом на середину березня ще жодна громада не взяла на свій баланс довколишні лісосмуги. Але Антон Столітній не відкидає, що деякі вже почали розробляти проєктну документацію на лісосмуги, адже це – тривала і недешева справа.

Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури

- Ми позначились по проблемах керівникам територіальних громад, і завтра сказати, що вони не знали, не могли, у них не було умислу, вже буде сказати важко.

Стрічка новин