Верховна рада прийняла правки до Закону стосовно резервістів

Верховна Рада прийняла Закон, що передбачає удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку.

Верховна Рада прийняла Закон, що передбачає удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку. Відтепер Президент України зможе віддавати накази про доукомплектування військ силами резервістів. Деякі ЗМІ неправильно трактували правки цього закону і почали публікувати інформацію, наче незабаром в Україні з’явиться новий вид військової служби – за призовом осіб із числа резервістів. Як зазначають в обласному територіальному центрі комплектування, ніякого нового війська не буде. Такі нововведення лише надають перевагу територіальній обороні для удосконалення бойових та фахових навичок резервістів під час виконання завдань за призначенням. 

Роман Істомін, начальник пресслужби Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки 

- Судячи з даних правок, тепер резервістам надається більше пільг та якихось заохочень. Тепер, при залишенні на роботі, перевага надається за рівних фахових спеціальностей саме військовослужбовцям, які є у військовому резерві, та перебувають в цей момент на зборах чи навчаннях. Адже військова служба за призовом резервістів є, коли їх викликають на збори, і вони прибувають туди на відповідний термін: 7 діб чи місяць, залежно від виду збору.

Стрічка новин