У Полтавському Художньому музеї експонується унікальна робота XVI століття

Аналогів їй, говорять мистецтвознавці, неможливо знайти в жодному з музеїв Європи. Також музейна колекція поповнилася новими експонатами. Деталі дивіться у сюжеті.

Як зазначає Ольга Курчакова, карантин дав працівникам можливість зайнятися дослідженням музейної колекції. Адже, коли в 1919 році відкривався музей, багато робіт було отримано із записами «Невідомий художник», «Невідома особа» і т.д. Саме тому протягом останнього року було по-новому відкрито унікальність багатьох робіт. Серед них – і перлина музейної колекції – парагон «Поклоніння волхвів». 

Ольга Курчакова, директорка Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Я сьогодні хочу вам показати експонат, яким ми абсолютно пишаємося. Це наше відкриття цього року. Це парагон XVI століття. В наших фондових книгах було записано: «Італія. Мармур. Олія. XVI ст.» Насправді дуже розмита інформація. І от наш реставратор Тарас Коркішко досліджував цей експонат протягом останніх декількох місяців, знайшов цікаву інформацію, і ми тепер знаємо, що музей має абсолютно унікальний експонат.

Тарас під час дослідження виявив, що робота була написана в епоху бароко італійським художником. І писав він її не олією, а темперою. 

Тарас Коркішко, художник-реставратор Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Парагон – це вид чорного мармуру, який схожий з яшмою. У середні віки яшму використовували для визнання проби золота. Неподалік міста Верона на півночі Італії в каменоломнях видобували чорний мармур. Після очистки і шліфовки його називали парагонами.

Також під час карантину в музеї було оновлено експозицію Західно-європейської порцеляни. Музейна колекція поповнилася двадцять одним новим експонатом.

Назар Майструк, науковий співробітник Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Ця вітрина виділена виключно для показу Мейсенської порцеляни, яка перша в Європі в 1710 році починає виготовляти тверду порцеляну. Вона має знаменитий на весь світ клеймо у вигляді двох перехрещених мечів. До речі, про клейма. Кожна мануфактура мала своє клеймо, за допомогою якого ми можемо його зараз ідентифікувати.

Також відвідувачі музею можуть побачити порцеляну інших європейських мануфактур. Наприклад, Віденська порцелянова мануфактура, Берлінська королівська та Паризька. Тож по закінченню посиленого карантину музей готується дивувати своїх відвідувачів новинками.

Стрічка новин