Члени обласної організації УТоС – проти голови свого правління

У Полтавській обласній організації УТоС стався конфлікт. Члени останньої – проти очільника, який обіймав посаду 15 років. Вибори відбулися 25 березня. І пройшли вони зі сварками, криками та навіть бійкою. Розбиралася в ситуації наша кореспондентка Євгенія Манич.

Майже 15 років головою правління міської та обласної організацій Українського товариства сліпих на Полтавщині був Олексій Прокопенко. У цьому році він мав би передати керівництво організацією іншому. Але цього не сталося. У спілці наразі – понад пів тисячі осіб, вони й мали обирати делегатів, які б представляли їх інтереси, але делегатів одноосібно обрав нинішній голова правління, стверджують члени організації.

Станіслав Бистрицький, член організації ТОС УТоС

- Там не було кворуму, це по-перше. По статуту, який підписаний ЦП УТоС, повинен бути кворум. Кворум – це 2/3 від загалу делегатів. Їх було спочатку 22 чоловіки зареєструвалось, коли почали виражати своє незадоволення Олексію Миколайовичу, частина їх пішла.

Незадоволених було чимало. Незадоволення переросло у сварку, крики та бійку. Невідомі «делегати» почали говорити неприємні речі присутнім. Одній із жінок, інваліду першої групи, порвали одяг та намагалися душити.

- Тупа, тупа, і ще три рази тупа, як просто рельса.

Світлана Яцюк, член організації ТОС УТоС

- Я підійшла до столу туди, а люди, які Олексія Миколайовича, чи проплачені, чи поплічники, вони почали штовхатись, пан Горлачов, та пан Савченко. Він почав штовхатися ліктями, я почала кричати, що це за чоловік і що він розганяє сліпих людей. І почав грубі слова в мою сторону.

Погрожували розправою й секретарці, яка стала на сторону членів організації. Вона зізнається: зараз почалися проблеми із колективом та керівництвом.

Тетяна Рибалка, секретарка

- Це відбувалося безпосередньо на звітно-виборчій конференції, де Ігор Савченко, запрошений зі сторони Прокопенка, привселюдно запитував дозволу, чи може він задушити секретарку, і що я граю з вогнем, так як я стала на сторону людей, права яких були порушені.

За роки свого правління голова організації не проводив ніяких робіт - зауважила Наталія Темник. 

Наталія Темник, член організації ТОС УТоС

- 15 років нічого не робив, я це говорю без всякого сорому. Але для того, щоб люди могли висказати свою думку, інваліди, це 500 людей, які стоять на обліку у цій організації, повинні були обдзвонити, запитати їхню думку, це повинен був зробити Олексій Миколайович, він цього не зробив. Це зробили ми. А люди сказали, ми його не знаємо. Він нічого не робить.

Отримати повноцінний коментар у голови правління нам не вдалося. Він виправдовує все тим, що інформація заангажована.

Олексій Прокопенко, керівник Полтавської обласної організації УТоС

- Ви ж розумієте, що ви слухаєте тих людей, які якраз порушували цю конференцію. А протилежних тих делегатів, ви ж не… це одностороння, заангажована передача. Я в ній участі не братиму.

Зараз члени організації активно пишуть листи до всіх інстанцій з проханням допомогти. Залишати все, як є, вони не будуть. Бо, говорять люди, прагнуть відстоювати свої права.

Стрічка новин