З початку 2021 року на Полтавщині зареєстрували майже три тисячі випадків інтернет-шахрайств

З швидким розвитком комп’ютерних технологій зростає кількість випадків шахрайств, що здійснюються через гаджети та інтернет-мережу. Так вже з початку року на Полтавщині прокуратура області зареєструвала майже три тисячі випадків шахрайств, з яких 20%, тобто, близько шестисот, скоєно за допомогою інтернет-ресурсів. Приклади найпростіших та досить складних випадків обдурювання людей наводив сьогодні керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній під час пресконференції.

З 587-ми зареєстрованих випадків 406 скоєні були за допомогою інтернет-платформи OLX, 138 – з використанням соцмережі Instagram і 43 – через Facebook, констатує керівник Полтавської обласної прокуратури. 

Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури

- Самий простий спосіб, у нас є 300 епізодів скоєних шахрайств, де вже потерпілими визнано 96 осіб, коли особи розміщують якісь об’яви без різниці, на яких платформах. Люди перераховують кошти і кошти не отримують.

Антон Столітній навів приклади й більш складних хитрощів, та наголосив, щоб громадяни звернули на це увагу.

Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури

- Громадян коли щось придбають, просять відправити через Нову пошту або іншим способом зв’язку, і зазначити не отримувача, а відправника задля начеб-то економії коштів. Для цього в розмові виясняють анкетні дані: паспорт, номер роблять дуже просто на принтері паспорт особи, і за допомогою цього паспорта отримують ці товари.

Як правило такими товарами є телефони, ноутбуки, планшети, металошукачі, тобто, ліквідний товар, який можна швидко продати, додає головний прокурор області. Ще одним способом інтернет-шахрайства є впровадження в гаджети інформаційно-шкідливого забезпечення.

Антон Столітній, керівник Полтавської обласної прокуратури

- Ми виявили групу осіб на території Кременчука, які за допомогою розсилки через пошту відправляли інформаційні повідомлення. Коли особи їх скривали, зловмисники мали доступ до ваших гаджетів, комп’ютерів і т.д. За допомогою цього шкідливого забезпечення вони отримували повний доступ і повну інформацію з ваших гаджетів, наприклад, телефонів. В  кожного з нас там є особливі позначення, наприклад, мама, тато, коханий, син чи донька. Після цього шахраї йшли до операторів, називали оператору ці телефони і відновлювали картку, і за допомогою картки отримували доступ до банківських рахунків, звідки перераховували кошти.

На сьогодні вже виявлено 11 епізодів, де є потерпілі, по яким пред’явлені підозри. А ще з комп’ютерів зловмисників вилучено 10 тисяч даних, які б шахраї в подальшому могли б використовувати для зняття коштів. До речі, самі громадяни, з пристроїв яких були зняті такі дані, про це навіть не здогадуються, як не знають про те, що правоохоронці попередили такий злочин, наголосив керівник Полтавської обласної прокуратури.

Стрічка новин