У Верховній Раді обговорили загострення ситуації на Донбасі

У Верховній Раді, попри жорсткий карантин у столиці, скликали позачергове засідання. Терміново нардепи зібралися через загострення ситуації на Донбасі. Сьогодні у стінах парламенту прозвітував головнокомандувач Збройних сил України. Як це було – у матеріалі наших київських колег.

Позачергове засідання Верховної Ради присвячене загостренню ситуації на фронті. За словами головнокомандувача ЗСУ, російські війська нарощують сили біля українського кордону, що становить загрозу воєнній безпеці України.

Руслан Хомчак, головнокомандувач Збройних сил України

- Станом на 30 березня цього року вздовж державного кордону України та тимчасово окупованих територій та АР Крим утримується 28 батальйонно-технічних груп противника. А саме в Брянській, Воронежській та на тимчасово окупованому Криму. Але останнім часом з різних територій Російської Федерації під виглядом контрольних занять Збройні сили Російської Федерації здійснюють поступове нарощення військ поблизу державного кордону України.

26 березня під Шумами від російського снайперського обстрілу загинули чотири армійці Збройних сил України.

Сергій Рахманін, народний депутат України

- Необхідно для того, щоби нарешті була задіяна контрснайперська складова. Бо більшість втрат, в тому числі втрат невідворотних, які останнім часом є на фронті, це втрати від снайперського вогню. Україна має відповідати адекватно.

Нардепи ухвалили заяву із вимогою посилити тиск на Росію через ескалацію на Донбасі. «За» проголосували 308 народних обранців.

Мар’яна Безугла, народний депутат України

- Ми бачимо, що Російська Федерація вирішила йти шляхом ескалації конфлікту та зухвало ігнорує забов’язання щодо його врегулювання, продовжуючи підривати мирний процес і переслідуючи виключно свої політичні цілі.

Також Рада звернулася до міжнародних організацій із закликом розслідувати випадки порушення міжнародного права у ході збройної агресії Росії проти України.

Стрічка новин