У Полтаві спилюють старі дерева, натомість саджають нові

У Полтаві комунальники продовжують озеленювати місто. За їх словами, прибирають аварійні гілки разом зі стовбуром. Натомість, саджають молоді дерева. Про те, як змінився вигляд історичного центру міста, – у сюжеті Аліни Боровик.

Поблизу музичного училища комунальники саджали липи. Попередньо викопали лунки. Потім за допомогою техніки опускали дерева всередину. В ями кидали добрива, аби швидше прижилось, розповіли працівники комунального підприємства «Декоративні культури». 

Катерина Карась, комунальниця

- Деревина велика. Ви ж бачите, що ні повернутись, ні поставити, ні витягти - нічого не можна. Дуже важко. Наша бригада, яка займається саме посадкою дерев, - оце нас 10 людей. Отож, тільки у нас 1 чоловік, дають ще 2-3 чоловіка. Ми його викопуємо, обшиваємо мішковиною для того, щоб вся земля трималася біля корня і щоб вона нікуди не висипалася. Якщо вона висипеться - буде голе коріння, набагато важче воно приживається.

Директор підприємства «Декоративні культури» Сергій Сілаєв пояснює: дерева у центрі Полтави спилювати було необхідно.

Сергій Сілаєв, директор підприємства «Декоративні культури»

- У центральній історичній частині міста у цьому році було вимічено та на сьогоднішній день видалено близько 60-ти дерев. Вони загрожували життю та майну наших мешканців, були в дуже аварійному стані. Вони досягли своєї вікової межі і потребували планової заміни.

Натомість посадили поки 36 дерев, продовжує Сергій Сілаєв. В основному на вулиці Соборності з'являються молоді липи. Це стосується рядів, де росли лише ці дерева. Проте, серед саджанців є й інші неплодові рослини. 

Сергій Сілаєв, директор підприємства «Декоративні культури»

- Люди працюють у звичайному режимі з 8 до 17 години. На посадці дерев задіяно близько 20 людей робітників та близько 4-х одиниць техніки. Це наша робота, тому складна вона, чи ні, нам судити важко.

Наразі висадка дерев у центрі Полтави триває.

Стрічка новин