Територія кінотеатру «Алмаз» у Полтаві – під забудову

Міська влада на сесії погодила розроблення детального плану території. За це рішення проголосувало 23 депутати. На якому етапі це питання зараз і яка доля чекає на цю земельну ділянку – знає Анна Ружін.

На сесії міськради 19 березня погодили розроблення детального плану території навколо занедбаного кінотеатру «Алмаз». Цей документ потрібен компанії, яка планує звести на місці кінотеатру житловий комплекс. Дане рішення підтримало 23 депутати. Деякі не голосували або утрималися. Проти забудови – і депутака Юлія Городчаніна. Вона додає: голосування відбувається одразу за пакет питань, тож якщо ти проти одного, автоматом голосуєш за всі питання однаково. У питанні забудови території «Алмазу» Юлія Городчаніна бачить і проблемні моменти.  

Юлія Городчаніна, депутат Полтавської міської ради 

- Я загалом проти будь-якої точкової забудови, коли посеред вулиці чи кварталу з'являється один будинок без інфраструктури і інших моментів. Крім того, якщо поспілкуватися з мешканцями мікрорайону, то мешканці проти там будівництва чергової багатоповерхівки, люди просять там облаштувати громадський простір для відпочинку. Крім того, там проблема з колекторною мережею, додаткове навантаження і, не вирішуючи питання із колекторами, а надаючи дозвіл на чергову багатоповерхівку, це викликатиме в майбутньому багато проблем.

Полтавці навіть подавали петицію минулоріч на сайт міськради, яка набрала 100% голосів. 

Ні багатоповерохівці замість кінотеатру. Міська рада планує змінити цільове призначення ділянки під кінотеатром. На місці потенційного громадського простору виросте чергова багатоповерхівка, яка, в свою чергу, вплине на трафік на дорогах, додаткове наповнення і без того переповнених навчальних закладів міста і забере чергову можливість полтавців мати в своєму місті спортивний, розважальний чи науковий комплекс. 

Востаннє кінофільм в «Алмазі» показали у 2006 році. Наразі це занедбана територія, яка почала перетворюватися на місце для безхатченків, алко- і наркозалежних. Депутат Денис Поліщук певен: будівництво змінить ситуацію на краще і це місце матиме благоустрій.

Денис Поліщук, депутат Полтавської міської ради 

- Моє особисто бачення – там повинна бути інфраструктура, з якою буде комфортно мешканцям цього мікрорайону і мешканцям міста проводити свій час. Але ми бачимо – там руїна, там проживають безхатні люди. Таке не можливо, такого не повинно бути, там повинне бути гарне місце з цікавою інфраструктурою для нашого міста.

Тож розроблення детального плану забудови території обмежуватиметься вулицями Героїв Сталінграду, 23 Вересня та проїздами. Новий детальний план території включатиме територію від «Алмазу» до Воскресенського кафедрального собору включно: паркова зона, скейтпарк – все ввійде в план. 

Елементи, які уже розміщені, обіцяють зберегти.

Денис Поліщук, депутат Полтавської міської ради 

- Він не може зачепити, адже там уже існуючі споруди. Скейтпарк. І це буде враховано обов'язково. Я як депутат міськради обов'язково буду цим перейматися.

На сесії міський голова Олександр Мамай повідомив, що власником майна на цій території є будівельна компанія «Полтавтрансбуд», яка хоче проводити забудови. Тож телефонуємо їх генеральному директору Сергію Шандибі.

- Без нас там. Ми ніякого відношення до того «Алмаза» не маємо. 

- Говорять, що ваша компанія буде забудовником.

- Буде - не буде. Може, Іващенко буде, хто власник, кому дадуть та заключать договір на будівництво. Чого ми? Ми не проти. Ну і Іващенко не проти.

Наступний крок – проведення громадських обговорень проєкту та затвердження його результатів, після чого депутати на сесії мають надати чи не надати дозвіл на будівництво.

Стрічка новин