Небайдужі кременчужани хочуть відновити екологію річки Сухий Кагамлик

А практично – врятувати від пересихання й подальшого забруднення. І, звісно, зарибнити цю водну артерію. Більше про це дізнавалися наші кременчуцькі колеги.

Кременчужанин Олександр Красновський відпочиває на річці Сухий Кагамлик вже багато років. Але, зазначає, раніше стан водної артерії був набагато кращим. Зараз же, за його словами, вона більше нагадує болото. Щоб якось виправити ситуацію, Олександр вирішив організувати зариблення річки.

Олександр Красновський, екологічний активіст

- Бажання яскраве з’явилося зарибити все це, щоб риба з’їла бажано ці водорості, почистити річку, привести її до ладу, майбутнє попереду – відпочивати, купатися.

Як відомо, риба поїдає рослини, які буквально заполонили водний простір. Щоб дізнатися, яких саме мальків слід запускати у воду, кременчужанин звернувся до Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України. І отримав відповідь, після чого почав збирати кошти на реалізацію своєї ініціативи, організувавши групи у соціальних мережах.

Олександр Красновський, екологічний активіст

- Треба зарибляти, потрібен мальок, транспортування. Навіть не скажу, скільки це треба грошей. Будемо дивитися далі, що у нас вийде.

Але, як з'ясувалося, тільки таким чином вирішити екологічну проблему річки не вдасться. Про це йшла мова на зустрічі, яку організували депутати міськради та небайдужі містяни. Вони розповіли, що є організації, які зливають у річку стоки. І цьому теж треба покласти край, обурювалися активісти. Депутати ж обіцяли доєднатися до даної ініціативи.

Костянтин Брижаха, депутат Кременчуцької міськради

- Почати реально чистити земснарядами, новим обладнанням, яке вже є у місті. Очистити річку від певних зарослів, прочистити дно, відкрити джерела, щоб наповнювалися води, продивитися комплекс заходів на наявність нелегальних врізок, щоб не потрапляли у стічні води, які сприяють загибелі флори і фауни у цій річці.

Костянтин Терещенко, член виконкому Кременчуцької міськради 

- Коли такі хлопці молоді збираються і їм болить доля річки, що розташована у нашому місті – Кагамлик. Значить, усе буде добре. Їм тільки треба допомогти, їм треба дати поштовх, правильно намалювати шлях. Усе, чим можемо, ми хлопцям допоможемо. Я їм дякую, що вони такі свідомі люди і переживають за майбутнє наших дітей.

Стрічка новин