У Полтавській політехніці пройшов VII Міжнародний галузевий форум

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбувся VII Міжнародний галузевий форум «Підвищення ефективності видобутку вуглеводнів на нафтогазових родовищах України», організований Інженірінговим Центром Полтава спільно з компаніями-партнерами форуму - ДТЕК Нафтогаз, ТОВ «Веллсайт діджітал», ТОВ «Везерфорд Україна», групою компаній «Гео-Альянс», групою «ФІД» та NOV-Fidmash. Сергій Блавацький – далі.

Відкриваючи масштабний міжнародний захід ректор Полтавської політехніки наголосив, що співпраця з бізнесом яскраво ілюструє, як галузь переймається тими, хто завтра працюватиме у видобувній сфері та інвестує в кадровий потенціал, зокрема розвиває матеріально-технічну базу університету.

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

- Ми радо констатуємо факт, що нашому університету вдається успішно реалізовувати формулу яка містить в собі важливі складові: це і освіта, і наука, і влада, і бізнес. І коли ці всі складові ефективно співпрацюють, взаємодіють є позитивний ефект.

У відкритті форуму взяли участь представники обласної та міської влади.

Євген Греков, заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації 

- Полтавщину сміливо можна вважати територією успіху, адже потужна сировинна база, науково-технічний потенціал, молоді фахівці, що мають бажання розвивати власний регіон та державу загалом створюють всі необхідні для цього  передумови.

Україна володіє значними запасами вуглеводнів та здатна забезпечити себе власним газом до 2025 року наголосив у своєму виступі голова Державної служби геології та надр України  Роман Опімах.  Але  зараз в  надрах нафтогазоносних регіонів України залишаються нерозвіданими близько половини наявних ресурсів, які пов’язані з освоєнням глибоких горизонтів, розвідкою шельфу Чорного моря. Держава зацікавлена в максимальному заміщенні імпорту вуглеводнів, що позитивно позначиться на економічному зростанні країни та гарантуватиме її стале енергозабезпечення. Тож під час форуму голова Держгеонадр анонсував нові вуглеводневі аукціони, інвестиційні залучення.

Роман Опімах, голова Державної служби геології та надр України

- На початок минулого року був запущений унікальний новий продукт- інвестиційний атлас користувача, що розміщується онлайн, постійно оновлюється і на сьогоднішній момент він налічує близько 400 об’єктів , всі вони відкриті для винесення на аукціон, в тому числі в атласі є нафтогазову ділянки.

За словами голови Держгеонадр, лише за два місяці цього року вже винесено на аукціон понад 80 лотів, що більше ніж було протягом всього минулого року. Тож цьогоріч планується продати не менше ста лотів та значно поповнити держбюджет. Також у своєму вступному слові Роман Опімах подякував керівництву Полтавської політехніки за запрошення на такий важливий захід.

Роман Опімах, голова Державної служби геології та надр України

- Я радий що полтавський університет розвивається і як приклад - нові лабораторії, нові технічні можливості які з’являються в університеті. Це і студенти, які мають можливість проходити практики в найкращий міжнародних компаніях, що ми, звичайно, підтримуємо.

Віталій Вітрик, гендиректор ТОВ «НТП «Бурова техніка», голова наглядової ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» 

- У нас на форумі є голова Держгеонадр, представники провідних видобувних, нафтосервісних, сейсморозвідувальних, геофізичних компаній України, асоціації газовидобувних компаній та асоціації Нафтогаз України, спілки буровиків та спілки геологів України, науковці. І що особливо важливо - як повноцінні учасники викладачі та студенти Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка.

Від імені науково-педагогічного та студентського колективу Національного університету імені Юрія Кондратюка ректор подякував та вручив відзнаки партнерам за ефективне сприяння розвитку матеріально-технічної бази університету, всебічну підтримку та сприяння генеральному директору компанії ДТЕК Нафтогаз Ігорю Щурову, директору ТОВ «Геосинтез Інженіринг» Івану Політучому, генеральному директору ТОВ «Везерфорд Україна» Олександру Тертиченку, директору ТОВ «Укрнафтагазсервіс» Ігорю Вітрику, генеральному директору ТОВ «НТП «Бурова техніка», голові Наглядової ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Віталію Вітрику та директору ГПУ «Полтавагазвидобування» Андрію Місіньову.

Форум складався з трьох сесій, присвячених питанням видобутку, розвитку ресурсної бази та інтенсифікації, під час яких прозвучали 15 доповідей від провідних українських та зарубіжних фахівців галузі. 

У рамках Форуму відбулося засідання круглого столу, що об’єднав фахівців навколо  двох тем: «Геологічна освіта XXI століття» та «Удосконалення освітніх програм за спеціальністю «Буріння свердловин». Компанії-партнери форуму - ДТЕК Нафтогаз, ТОВ «Веллсайт діджітал», ТОВ «Везерфорд Україна», група компаній «Гео-Альянс», група «ФІД» та NOV-Fidmash. 

Стрічка новин