МОЗ завершує розробку цільової моделі впровадження електронних листів непрацездатності

Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер.

Ця модель електронного листка непрацездатності також пройде тестування, певний проміжок часу вона існуватиме паралельно з паперовими листками непрацездатності.

На практиці це має виглядати так: пацієнт звертається до лікаря, лікар оглядає хворого та формує електронний медичний висновок в центральній базі електронної системи охорони здоров'я відповідно до категорій. Через веб-інтерфейс медичної інформаційної системи вносяться дані в ЕСОЗ, де формується електронний листок непрацездатності для передачі, відповідно, до інших органів влади.

Ярослав Кучер, заступник міністра охорони здоров’я України 

- Станом на зараз МОЗ спільно з НСЗУ, Мінсоцполітики, Фондом страхування, Пенсійним фондом, ГО «Разом проти корупції», Фондом Східної Європи завершує розробку цільової моделі впровадження електронних листів непрацездатності. Тобто, розробка і функціонал, який забезпечить запуск електронних лікарняних з повною інтеграцією в електронну систему охорони здоров’я. Наша ідея полягає в тому, що якщо пацієнт є в електронній системі охорони здоров’я, відома його історія, він звертається до того чи іншого лікаря, і у нього виникла потреба отримати листок непрацездатності, ми маємо бачити, хто, коли виписав, який діагноз, чи звертався він раніше, чи він просто з’явився в системі.

Стрічка новин