Під Полтавою власники квартир не можуть заселитися у помешкання

У селі Щербані Полтавського району майже п’ять років власники не можуть заселитися до своїх квартир у новобудові. Будинок не ввели в експлуатацію. У ньому не підключили електропостачання та каналізацію. Власники квартир таким станом речей обурені. Спілкувалася з ними наша кореспондентка Євгенія Манич.

Майже п’ять років тому почали зводити десятиповерхівку на в’їзді до села Щербані біля Полтави. Частину квартир у будинку придбали ще коли його будували. Але й досі власники не можуть заїхати до своїх помешкань.

Даріна Оніпко, власниця квартири 

- Уже п’ять років цей будинок будується, змінювався забудовник. На даний час планувалося, що введення в експлуатацію будинку – серпень 2020 року, потім забудовник змінив на жовтень, перед виборами нам обіцяв, що здасть. Тепер він сказав, що не буде давати, ніякі строки з нами обговорювати, тому що ми далі звертаємося в інші органи, бо з ними немає ніяких комунікацій.

Мешканців обурює той факт, що до будинку й досі не підведені ні каналізація, ні електропостачання, ні навіть котли для опалювання, за які вони заплатили кошти. Люди зверталися у всі можливі інстанції.

Даріна Оніпко, власниця квартири

- Ми зверталися у секретаріат президента, вони перенаправили на обласну адміністрацію, вони ж перенаправили листа до районної адміністрації і все. Тобто, цей лист пройшов по колу. Тому ми просимо звернути увагу на цей будинок, тому що у нас тут серед інвесторів є і інваліди, і переселенці, і ветерани АТО.

Купив у 2019 році квартиру у цьому будинку й Олександр Тарайковіч. Говорить: чорнові роботи у квартирі майже завершені, та є питання до якості самого будинку.

Олександр Тарайковіч, власник квартири

- Нюанси є по якості самого будинку, тому що на останньому поверсі, наскільки я знаю, у квартирах протікає дах, зі стелі капає. Будинок стоїть, фактично 5 років будується. Напевно, потрібно було робити якісь профілактичні роботи. Як ви бачили, на першому поверсі у нас прорвало трубу. Як я вияснив, це трапилося тиждень тому і чомусь ніяких немає ніяких мір.

Юристи зауважують: такі випадки – непоодинокі. Перше, що потрібно зробити, – написати колективне звернення до забудовника.

Володимир Кулішов, адвокат

- Якщо не вводиться в експлуатацію будинок через самого забудовника, це може бути з приводу його боргів, то це алгоритм дій один, а якщо там немає комунікацій, чи це комунальні служби не надають, то ми вводимо інший алгоритм дій.

Але потрібно розуміти, що зараз у власників та забудовника склалися договірні відносини. 

Володимир Кулішов, адвокат

- Треба, найперше, читати свій договір. Якщо люди вже перестали чекати, або не хочуть читати, то уже можна у судовому порядку звертатися до суду із додатковою угодою про розірвання договору та стягнення коштів. Якщо це питання можливо вирішити без суду, а винен не забудовник, а інші служби, то потрібно звертатися до забудовника у відповідні органи колективно для вирішення цього питання.

Представники забудовника «ЖБК Затишок-8» свою позицію нам наразі не озвучили. У відділі продажу повідомили, що керівництво зв'яжеться із нами. Тож ми залишаємо право за ними висловити свою думку щодо ситуації, що склалася, в ефірі нашого телеканалу.

Стрічка новин