В Полтаві пройшов кубок України з більярду «Вільна піраміда»

У Полтаві на базі спорткомплексу Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулися змагання особисто-командного Кубку України серед науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти з більярду «Вільна піраміда». Учасники змагалися за перемогу в особистому та командному заліках і у турнірі «Білія» (за кількістю забитих куль до першої помилки).

На шостий за рахунком Кубок України через епідемію коронавірусу прибули не як зазвичай понад тридцять учасників, а лише 13 із восьми вишів Києва, Харкова і, звісно, Полтави. 

Олександр Безносюк, головний суддя змагань, суддя міжнародної категорії  

- Перша п’ятірка сильніших вся приїхала, і 9 з 10 по рейтингу, ну всі сильні гравці України тут… У нас є рейтингова система, набираються очки за кожен турнір, цього року це вже в нас четвертий турнір в Україні.

За більярдними столами зійшлися спортсмени різного віку: як ті, хто бере участь у змаганні вперше, так і досвідчені більярдисти. Але всі вони любителі. Так киянин, кращий гравець 2020 року, Арсеній Копистира свого часу викладав міжнародну економіку у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Говорить: більярд для нього – це хобі, дозвілля, можливість відволіктися, відпочити, відновити сили. А ще – це боротьба, перш за все, з самим собою, можливість самовдосконалення. Арсеній говорить, що серед інших змагань особливо подобається саме «Вільна піраміда».

Арсеній Копистира, учасник змагань, Київський національний університет ім.Т.Шевченка

- Вільна піраміда відрізняється, що можна бити усіма кулями будь-як. Тобто, забивати не тільки червоним битком, а всіма підряд. Відрізняється тим, що, незважаючи на те, що називається «Вільною пірамідою», – одна з найскладніших дисциплін. Тому що одна помилка призводить до програшу майже всього матчу.

У підсумку дводенної боротьби в особистому заліку володарем Кубку України вперше став Віталій Чорномиз з Київського медичного університету. 

У командному заліку перемогла команда господарів – Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». У турнірі «Білія» (за кількістю забитих куль до першої помилки) чемпіоном з результатом 14 куль став Олександр Пісарєв, представник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Стрічка новин