В обласній лікарні повноцінно функціонує приймальне відділення

У Полтавській обласній клінічній лікарні повноцінно функціонують приймальне та рентгенологічне відділення. Їх реконструювали в межах «Великого будівництва». Які можливості відкриваються для пацієнтів Полтавщини, дивіться у наступному сюжеті.

Наприкінці 2020-го, після капітального ремонту, в обласній лікарні відновили роботу приймального, рентгенологічного відділень та відділення екстреної медичної допомоги. Як говорить заступник головного лікаря, наявність сучасного обладнання значно покращило діагностику і скоротило час обстеження пацієнтів. 

Олександр Олійник, заст.гол.лікаря КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім.М.В.Скліфосовського ПОР»

- Є екстрена госпіталізація, яка знаходиться на іншому крилі, куди пацієнти доставляються бригадами екстренної медичної допомоги, там проводиться весь комплекс обстежень. У нас працює 3 рентген-кабінети на першому поверсі, 2 кабінети УЗД-діагностики – це дослідження судин та кінцівок, і кабінет, де оглядаються органи черевної порожнини, щитоподібної залози. Також кабінет фіброгастроскопії, 2 кабінети томографії і сучасний, яких у Європі не дуже багато, МРТ.

У приймальному відділені розташована реанімаційна зала, мала операційна, перев’язувальна і палата для огляду та дообстеження пацієнтів, які доставляються з екстреною патологією. 

Олексій Пирогов, лікар-ендоскопіст

- У хірургічному корпусі обласної клінічної лікарні ім.Скліфосовського відкрився кабінет відеоендоскопічних досліджень. Тут можна виконувати наступні маніпуляції: фіброезофагогастродуоденоскопія – це обстеження стравоходу шлунка та дванадцятипалої кишки, колоноскопія – це обстеження товствої кишки, та доуденоскопія – це дослідження панкреату біліарної зони.

Лікар-ендоскопіст говорить, що останнім часом пачастішали випадки кишково-шлункової кровотечі. Причиною є самолікування людей, тобто, неконтрольоване приймання припаратів, що розріджують кров. А в лікарні ім. Скліфосовського за допомогою сучасного електрохірургічного блоку можна усунути проблему і без оперативного втручання.

В докарантинні часи у лікарні за рік обстежувалося близько 26 тисяч пацієнтів. Наразі, через обмеження планової госпіталізації, їх менше. 

Андрій Боркунов, лікар, судинний хірург

- Зараз менше через COVID. Тому що ми планових хворих не госпіталізуємо, а так, коли не карантин, від 20 до 50 людей на день приймаємо – амбулаторних і стаціонарних. Ми обслуговуємо не тільки людей з району і області, а й усіх, хто потребує обстеження судин в обласній лікарні.

Самі ж пацієнти задоволені. Кажуть: черг немає, все сучасне і комфортне.

Світлана Лесенко, пацієнтка

- Давно не була в цій клініці, а це вперше після ремонту сюди потрапила. Враження неймовірні. Все таке нове, чисте, гарне.

Проте аналітики говорять: за піаром на медичному обладнанні зараз приховується проблема дефіциту медичного персоналу. Також не обговорюється те, як стимулювати набір медичних кадрів. 

Ярослав Журавель, медіаексперт

- Дуже часто говорять про «Велике будівництво», про реконструкцію різних об’єктів, але мало зазначають, що місцеві бюджети теж приймають участь у фінансуванні цього процесу, зокрема, і на Полтавщині. Тобто, обласна рада виділяла чималі кошти на реконструкцію обласної клінічної лікарні. Але публічно подається, що це лише урядова програма «Великого будівництва» і саме президента. І це не зовсім правильно, тому що ми такі самі громадяни місцевих бюджетів теж фінансували цю програму зі своєї кишені.

У будь-якому випадку відділення в обласному центрі реконструйовані за новим форматом, що докорінно змінює радянські підходи прийому пацієнтів.

Стрічка новин