У Полтаві вшанували пам'ять загиблих в авіакатастрофі 2017 року

Чотири роки тому в авіакатастрофі поблизу Краматорська розбився вертоліт. Членами екіпажу були військовослужбовці окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ ім.Ігоря Сікорського. Сьогодні у Полтаві на території військової частини, де вони служили, вшанували пам’ять полеглих авіаторів. Побувала там і наша знімальна група.

26 березня 2017 року у районі села Малинівка, поблизу Краматорська, на Донеччині, зачепився за лінію електропередачі і розбився військовий вертоліт. У  катастрофі загинули всі, хто був на борту. А це – командир, підполковник Євген Волошин, другий пілот – капітан Дмитро Мовчан, борттехнік, старший лейтенант Роман Кандул і двоє пасажирів – полковники Валерій Мельник та Віктор Калитич.

Володимир Лазарєв, підполковник, спеціальний кореспондент ІА «АрміяІnform»

- Екіпаж ціною свого життя врятував життя мирного населення і дав певний поштовх до розуміння того, що війна збирає криваві жнива не тільки на передньому краї, де стріляють, а і в повітрі – там, де, можливо, і не очікуєш загрози.

Військовослужбовці окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ ім.Ігоря Сікорського добре пам'ятають своїх загиблих колег.

Олексій Редькін, заступник командира окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ ім.Ігоря Сікорського

- Це дуже світлі люди були. Це таке слово, яким можна охарактеризувати їх у цілому. З ними багато років прослужили разом. Також і 14 рік разом прийшли. І у Полтаву, у нову бригаду, прийшли разом.

Сергій Анохін, начальник групи обслуговування авіаційного обладнання 1-ї вертолітної ескадрильї 

- Я особисто їх знав. Дуже не вистачає таких спеціалістів. Ми завжди їх пам’ятаємо. Як кажуть, льотчики не вмирають, вони відходять у політ і не повертаються. Завжди вони були доброзичливими, завжди були чуйними та допомагали по службі.

За контрольно-пропускним пунктом окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ ім.Ігоря Сікорського стоїть пам’ятний знак усім загиблим авіаторам цієї частини – вертоліт, який наче піднімається над землею. Поруч – світлини загиблих. Сьогодні поруч із ними лягли живі квіти.

Володимир Лазарєв, підполковник, спеціальний кореспондент ІА «АрміяІnform»

- Цей екіпаж зустрічає кожного військовослужбовця при перетині контрольно-пропускного пункту на службу. Фотографії, обличчя наших хлопців, наших героїв – вони мотивують особовий склад на те, щоб служити самовіддано, щоб виконувати свої завдання так, як велить того військовий обов’язок.

Олексій Редькін, заступник командира окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ ім.Ігоря Сікорського

- Поки пам’ять є, поки вони і живуть разом із нами. Також і родинам допомагаємо, чим можемо. Цей пам’ятник, який ми зробили, це теж присвячується і загиблому екіпажу нашому, і всім вертолітникам, які загинули із 2014 року за незалежність батьківщини.

Стрічка новин