Сьогодні Нацгвардія України відзначає 7-му річницю з дня створення

За цей період нацгвардійці пройшли чимало випробувань, але і здобули досвід, втілили важливі реформи і щоденно виконували свої завдання, аби гарантувати державі захист, а громадянам – безпеку. У Полтавській військовій частині 3052 побувала наша кореспондентка Анна Ружін.

Карантин для них – не завада, адже службовий обов'язок – перш за все, та звісно, з дотриманням усіх вимог. Також військовослужбовці Нацгвардії продовжують нести службу в районі проведення ООС, виконувати завдання з охорони громадського порядку, забезпечувати громадську безпеку під час масових заходів, приходити на допомогу громадянам під час стихійних лих та надзвичайних ситуацій.

Артем Бархан, психолог в/ч 3052 Національної гвардії України 

- Ми виконуємо правоохоронні заходи у межах міста та регіону. І, звісно, ми не можемо піти на дистанційну роботу. Під час початку карантинних заходів в Україні весною минулого року військовослужбовці Національної гвардії України проводили температурний скринінг на вокзалах Полтави, залізничних вокзала, автовокзалах. Планувалося виставляти блок-пости, але, на щастя, це не відбулося.

2021 змінив розклад, адже спалах і швидке розповсюдження COVID-19 сформувало нові вимоги безпеки. Великий вклад у боротьбу з поширенням коронавірусу зробили і військовослужбовці Нацгвардії. Вони охороняли об’єкти обсервації, дезінфікували вулиці міст, несли службу на карантинних постах по всій країні, залучали авіацію для забезпечення швидкого доставлення по регіонах країни медичного вантажу.

Військовослужбовці частини 3052 були активними учасниками подій в Нових Санжарах.

Артем Бархан, психолог в/ч 3052 Національної гвардії України 

- Військовослужбовці Національної гвардії України, зокрема, військовослужбовці військової частини 3052 під час торішних подій у Нових Санжарах проводили обежувальні заходи щодо дотримання карантину на території військового санаторію Нові Санжари, окрім того, ми проводили розблокування доріг.

Адже, коли протестувальники блокували дороги, нацгвардійці давали змогу на вільний проїзд спецмашинам та тим, хто їхав до лікарні. 

Наразі гвардійці живуть за звичним розпорядком, але на дистанційний формат перейти не можуть. Під час зйомок сюжету вдалося поглянути й на умови, в яких живуть і відпочивають військові.  

За весь час існування не припинилась і професійна підготовка військовослужбовців Національної гвардії України. Значний внесок у підготовку гвардійців зробили представники країн-партнерів. Продовжилась робота за багатьма міжнародними проєктами. За підтримки інструкторів Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні розпочато розроблення програм підготовки підрозділів розвідки, снайперів, підрозділів спеціального призначення та бойових медиків.

Стрічка новин