МБК разом з волонтерами плетуть маскувальні сітки

Полтавський міський будинок культури долучається до благодійних справ. Разом із волонтерським батальйоном «Невтомні бабусі» працівники культури плетуть маскувальні сітки, які потім надсилають військовим в зону ООС. Деталі – в сюжеті Іванни Бурлаки.

У Полтаві на 2 тижні у зв’язку з карантинними обмеженнями припинили діяльність культурні заклади. Тому працівники будинку культури вирішили не втрачати час дарма і долучилися до доброї ініціативи.

Оксана Дейнега, директор Полтавського МБК

- Нами було оголошено збір матеріалів для створення цих сіток. Поки що, звичайно, їх недостатньо, і нам в цьому допомогли волонтерський батальйон «Невтомні бабусі», який завжди плете сітки. Сьогодні вони дали нам майстер-клас, як це правильно робити. У нас уже є певний графік волонтерів, які хочуть долучатися. Все, звичайно, з дотриманням карантинних обмежень: 3-4 особи, тому думаю: ще тиждень, і ми справимося.

Батальйон «Невтомних бабусь» вже 5 років плете маскувальні сітки. Кажуть: потреба у них є постійно, оскільки при неправильному зберіганні вони швидко псуються. Перепади температур, зміни клімату негативно впливають на матеріал, тому, як правило, сітка зношується достроково, бо рветься основа.

Ніна Шмандій, волонтерка батальйону «Невтомні бабусі»

- Це завжди важливо. Тим паче, що війна не припинялася. А зараз, як бачите, майже кожного дня гине хтось з наших воїнів, а бувають поранені. Тому сітки, безумовно, весь час потрібні. В будь-який сезон. Поки не закінчиться війна, потреба в сітках не буде припинена.

Ніна Данилівна говорить: потрібно робити великі сітки: одні – розміром 6х4, інші – 6х8.

Ніна Шмандій, волонтерка батальйону «Невтомні бабусі»

- Білі сітки ми вже закінчили робити. Зараз по сезону переходимо на такі захисного кольору: пісочного, коричнуватого, приглушеного-зеленого.

Як зазначають «Невтомниі бабусі»: швидкість плетіння сіток залежить від кількості волонтерів, а також від якості матеріалу, який надсилають швейні фабрики.

Стрічка новин