Суд призначив дату розгляду справи Кернеса

Суд призначив дату розгляду справи Кернеса

У цій же справі звинувачуються охоронці Віталій Блинник і Євген Сміцький.

Київський районний суд Полтави призначив до судового розгляду справу стосовно міського голови Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців Віталія Блинника і Євгена Сміцького на 7 квітня. Про це повідомляє "Судова влада України".

"Кримінальне провадження... призначено до судового розгляду на 11:00 07 квітня 2021 року", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 25 січня 2014 року невідомі напали на учасників ходи на підтримку Євромайдану в Харкові. У той же день депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна та Сергія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". Пізніше відділ зі зв'язків з громадськістю ДУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

2 березня 2015 року Кернес був повідомлений про підозру у вчиненні низки злочинів. Його охоронцям було пред'явлено підозру за ч.2 ст.146, ч.2 ст.127, ч.1 ст.129 Кримінального кодексу України.

26 березня ГПУ передала в суд обвинувачення проти Кернеса. Мер Харкова звинувачується у викраденні людини і погрозі вбивством.

2 квітня розгляд справи Кернеса було перенесено в райсуд Полтави, який призначив підготовче засідання на 28 квітня на 10:00.

10 серпня 2018 року суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов виніс постанову, в якій розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати у справі міського голови Харкова Кернеса і його охоронців Блинника і Сміцького як відмову від обвинувачення та закрив кримінальне провадження.

Це рішення оскаржили прокуратура, а також потерпілий Сергій Ряполов і його представник, адвокат Тетяна Зелькіна.

Геннадій Кернес помер 16 грудня 2020 року від ускладнень, викликаних коронавірусною хворобою.

31 січня 2020 року Полтавська апеляційний суд задовольнив апеляційні скарги на винесене в серпні 2018 рішення суду першої інстанції у справі щодо Кернеса, Блинника і Сміцького і направив справу на новий розгляд до Київського районного суду Полтави.

29 січня 2021 року суд вирішив не закривати справу стосовно Кернеса у зв'язку з його смертю і продовжити розгляд, оскільки на цьому наполягали родичі обвинуваченого і захист.

Стрічка новин