До 30-ї річниці Незалежності України Держкіно запропонувало обрати українські фільми, які покажуть в кінотеатрах у серпні

До 30-ї річниці Незалежності України Держкіно запропонувало обрати українські фільми, які покажуть в кінотеатрах у серпні

Державне агентство з питань кіно просить громадян обрати українські фільми, які покажуть у кінотеатрах у серпні, до 30-ї річниці Незалежності України.

Про це повідомляє Інфтерфакс-Україна з посиланням на пресслужбу Держкіно.

"За роки незалежності в Україні було знято багато фільмів: визначних і посередніх, талановитих та переоцінених, підтриманих державою та незалежних від державного фінансування, успішних та тих, що не знайшли відгуку в серці глядача. Українське кіновиробництво пройшло за цей час складний шлях від спаду до відновлення та розвитку", - йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначають, що одним із поштовхів до появи сучасного українського кіно стало скасування в 2011 році системи "держзамовлення", коли Держкіно провело перший відкритий пітчинг - конкурсний відбір кінопроектів на отримання державного фінансування.

"З того часу в кінотеатральний прокат і на фестивальні майданчики України та світу вийшла чимала кількість фільмів, створених за державної підтримки. Багато з них стали твоїми улюбленими, про деякі ти чув, але не зміг подивитися, якісь не потрапили у твоє поле зору - саме тому зараз ми пропонуємо тобі обрати своє кіно: ті українські фільми, які ти хотів би побачити на екранах кінотеатрів у 30-й день народження нашої країни", - йдеться в повідомленні.

У такий спосіб Держкіно запустило опитування, за результатами якого буде відібрано фільми для прокату в кінотеатрах у серпні, до 30-ї річниці Незалежності України. Зокрема, пропонується обрати по три фільми зі списку в кожній із трьох категорій: фільми для широкої глядацької аудиторії, авторські фільми, документальні фільми. Опитування триватиме до кінця липня.

Проголосувати можна на сайті Держкіно: https://usfa.gov.ua/vote

Стрічка новин