Всесвітній день театру: історія і традиції свята

Всесвітній день театру: історія і традиції свята

Всесвітній день театру — професійне свято всіх працівників театрального цеху. Щороку його відзначають 27 березня. Це свято в усіх країнах світу проходить під девізом «Театр — засіб зміцнення миру і взаєморозуміння між народами».

Всесвітній день театру — професійне свято акторів, режисерів, постановників, сценаристів, продюсерів, техніків, декораторів і навіть білетерів і гардеробників. Вважається, що у театральному цеху немає другорядних ролей і професій, кожна важлива.

Історія Всесвітнього дня театру. Всесвітній день театру було встановлено при ЮНЕСКО з ініціативи делегатів IX конгресу Міжнародного інституту театру 1961 року. Відтоді щороку театральні колективи з усього світу відзначають своє професійне свято, а саме — 27 березня.

Традиції Всесвітнього дня театру. Творці театрального мистецтва своє професійне свято за традицією відзначають безпосередньо на сцені. Актори у всьому світі дають свої найкращі спектаклі, влаштовують благодійні виступи і під час поклону із задоволенням приймають гучні овації та подарунки від глядачів. У деяких країнах у цей день нагороджують відзнаками найкращих акторів року.

Крім виступів у театрі, заведено влаштовувати яскраві фестивалі, карнавали і концерти.

Стрічка новин