На Полтавщині – гостра потреба у медичних кадрах

У сільських амбулаторіях немає сімейних лікарів, які б надавали кваліфіковану медичну допомогу. В селах говорять: до них їхати майже ніхто не хоче. Що пропонують їм натомість і від чого відмовляються медики, дізнавалися наші кореспонденти.

Євгенія Манич, кореспондентка

- Новеньке авто, нова амбулаторія, житло та достойна заробітна плата. Та проблема одна - немає сімейного лікаря, який би надавав якісні медичні послуги у Михайлівській територіальній громаді.

Михайлівська громада на Полтавщині утворилася у 2017 році й зараз налічує 6000 осіб. Коли громада організувалася, тут зіштовхнулися із багатьма проблемами. І одна з них - знайти сімейних лікарів до двох амбулаторій. 

Микола Коляндра, Михайлівський сільський голова

- Зіткнулися із дуже великою проблемою, а ця проблема дійсно для нас дуже велика, але вона типова не тільки для нас, а для всієї України. Зіткнулися з тим, що на території нашої громади немає сімейного лікаря. І для того, щоб вирішити цю проблему, ми зверталися й в місцеву медичну академію, і ми зверталися до всіх соцмереж.

Для медиків в громаді створили всі умови. Побудували нову амбулаторію, закупили нове обладнання, за програмою президента отримали новий автомобіль. Готові навіть придбати будинок або квартиру для робітників та надати високу зарплатню. Тому зараз активно шукають молодого та кваліфікованого працівника. 

Микола Коляндра, Михайлівський сільський голова

- Зі своєї сторони, сторони сільської ради можемо надати якнайкращі. Побудована сучасна амбулаторія, на даний час ми її нещодавно підключили до електрики, зареєстрована вона все як положено.

Мешканці громади говорять: більшість місцевих - пенсіонери, і їм важко добиратися до найближчого селища Машівки. Тому хочуть, аби кваліфіковану допомогу їм надавали на місці.

Михайло Мотрій, мешканець с.Михайлівка

- Сподіваємося, що буде у нас сімейний лікар на місці. І ми будемо всі люди похилого віку змогти піти хоча би на консультацію, а їздити у Машівку в нашому віці - це вже не з руки.

Надія Цюман, мешканка с.Михайлівка

- Дуже погано. Нам до Машівки далеко, а у Жирківці немає лікаря, це по-перше, а по-друге, туди транспорт не ходить. Томи ми дуже ждемо відкриття амбулаторії, щоб тут був свій сімейний лікар і зубний лікар, і взагалі щоб медицина була у Михайлівці.

Головний лікар Машівського ЦПМСД говорить: умови для роботи лікарів є, проблема у тому, що кадрів немає. Три роки шукають сімейного лікаря для громади, і от тільки нещодавно прийшли інтерни, які у майбутньому перейдуть сюди працювати.

Світлана Явтушенко, головний лікар Машівського ЦПМСД

- У 2020 році, у серпні місяці, було прийнято на інтернатуру згідно договору два лікаря-інтерни на Михайлівську ОТГ. Це Михайлівська амбулаторія, яка являється структурним підрозділом нашого закладу, і також на Кустолово-Суходільську амбулаторію, а також Михайлівської ОТГ. Два молодих фахівця проходять інтернатуру і приступлять до роботи у 2021 році.

Проблема із нестачею медичних кадрів зараз є по всій Україні. Наразі комплектація у громадах досягає лише до 60%. Керівники медичних закладів говорять: молодь виїжджає за кордон або йде до приватних бізнес-структур, тому працювати майже нікому.

Стрічка новин