Кременчуцькі атовці обурюються, що їхні ділянки перетворили на смітник

Атовці Кременчука вимагатимуть від влади рекультивації земель у майбутньому мікрорайоні «Озерний» та підведення туди необхідних комунікацій. Виділені їм ділянки там перетворили на смітник. Колишні військові зібралися, щоб створити оргкомітет та визначитися, як діяти далі. Спілкувалася з ними і наша кременчуцька знімальна група.

Микола, учасник АТО

- Я хотів би тут побудувати собі будинок. Але для цього мені потрібно, щоб провести хоча б якісь мінімальні комунікації. Я все це сам – самостійно, не приберу, ніяк.

Кременчуцький атовець Микола показує свою ділянку, захаращену будівельним сміттям, великими глибами каміння та іншим непотрібом. Голова спілки інвалідів та ветеранів Борис Гонза обурюється такою ситуацією.

Борис Гонза, голова Кременчуцької спілки інвалідів та ветеранів 

- На момент, коли хлопці отримували ці землі отримували учасники бойових дій – тут цього не було. Це, буквально, бачите, свіже завезено. Тут зараз міське звалище, щоб не везти і платити, везуть сюди.

Голова ГО "АТО-Майдан-Кременчук" Леонід Харченко розповідає, що влада виділила на "Озерному" 426 ділянок. І лише близько 300 учасників АТО отримали документи на землю. Довести ж її до ладу власними зусиллями неможливо.

Леонід Харченко, голова ГО «АТО-Майдан-Кременчук»

- На сьогоднішній день, щоб зробити тут рекультивацію і все вирівняти, підвести сюди комунікації і зробити документацію на сьогоднішній день коштує 800 мільйонів гривень. Я думаю, вони набагато завищили, але реальна цифра, мабуть, мільйонів 500 буде коштувати.

Борис Гонза, голова Кременчуцької спілки інвалідів та ветеранів 

- Це треба бути мільярдером, а навіть не мільйонером, щоб впоратися із цими обсягами робіт. Ви ж бачите. Тут і порушення, і каналізації, і здорові дерева, і завезене сміття. Це дуже велику роботу треба провести.

Окремо учасники АТО зазначають, що на "Озерному" хочуть збудувати, за їх словами, комплекс для хасидів і землю під це, кажуть вони, виділяють без аукціону.

Григорій Мілітинський, учасник АТО

- Коли я, або хтось у місті хоче взяти ділянку під комерційну діяльність, то всі вони проходять через конкурс. А тут виділяють землю взагалі без конкурса. Чому так? А навіщо майданчик для гвинтокрила? Готель на 200 місць, конференц-зал. Це – комерційна діяльність.

Після жвавого обговорення наболілого їм питання учасники зібрання планують створити актив аби вирішувати питання рекультивації землі, а потім проведення комунікацій.

Борис Гонза, голова Кременчуцької спілки інвалідів та ветеранів 

- Визначитися із подальшими нашими діями по нашому питанні, щоб не було ось такого забруднення, щоб були визначені десь наші вулиці, щоб ми могли вже достойно підходити до того, що учасник бойових дій міг уже знати, де знаходиться його земля, яку він отримав, згідно чинного законодавства.

Стрічка новин