З 25 березня Чорнобильська АЕС переводить персонал на режим простою

У квітні відзначатимуться 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи. «Маємо не забувати про ці сумнозвісні події та сприяти перетворенню зони на екологічно нейтральну територію», – сказав під час засідання уряду Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. І 24 березня Кабінет міністрів ухвалив постанову про внесення змін до порядку використання коштів, які передбачені в Держбюджеті для підтримки в безпечному стані енергоблоків та об’єкта «Укриття», а також на підготовку до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС. На що підуть виділені Кабміном майже 1,4 мільярда гривень, нам телефоном розповів начальник відділу економіки та фінансів Державного агентства України з управління зоною відчуження Олександр Ковальчук.

Майже 1,4 мільярда гривень виділив Кабінет Міністрів України для Чорнобильської АЕС. Відповідно до рішення Уряду, на підтримку в безпечному стані трьох енергоблоків ЧАЕС, сховища відпрацьованого ядерного палива та існуючих сховищ радіоактивних відходів та відшкодування витрат Пенсійного фонду передбачено 666 млн грн.

На ремонт систем безпеки та обладнання, які повинні забезпечувати контроль за безпекою об'єктів, – 470 млн грн.

Олександр Ковальчук, начальник відділу економіки та фінансів Державного агентства України з управління зоною відчуження  

- За ці кошти буде здійснюватися виведення з експлуатації та частковий демонтаж окремих систем і елементів енергоблоків Чорнобильської станції і також здійснення організаційно-технічних заходів з управління, експлуатації і технічного обслуговування, ремонту систем, що працюватимуть в подальшому та забезпечення контролю за безпекою.

Також, за словами Олександра Ковальчука, цього року в Держагентстві України з управління зоною відчуження планують отримати від Державної інспекції ядерного регулювання України ліцензії на експлуатацію ядерної установки Сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2). 

Олександр Ковальчук, начальник відділу економіки та фінансів Державного агентства України з управління зоною відчуження  

- Ми завершили «гарячі» випробування, і після отримання ліцензії вже відбуватиметься планова експлуатація і продовжуватиме відпрацьоване ядерне паливо зі сховища (СВЯП-1) переміщуватиметься до сховища (СВЯП-2). Потім ми плануємо завершити будівництво системи радіаційного контролю на (СВЯП-1). Також у нас в планах – початок робіт по демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття».

Також на ЧАЕС в подальшому продовжуватиметься планова діяльність з підтримки в безпечному стані і виведенні окремих систем та елементів Чорнобильської станції з експлуатації. В Кабміні ж планують, що до кінця 2021 року об'єкт «Укриття» буде повністю перетворений в екологічно безпечну систему.

А з 25 березня Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» переводить персонал станції на особливий режим роботи – простою, у зв'язку із запровадженням обмежувальних протиепідемічних заходів.

Щонайменше, до 4 квітня 2021 року на робочих місцях залишиться оперативний персонал, який забезпечує ядерну та радіаційну безпеку об'єкта, до роботи також залучатимуться працівники, участь яких у виробничому процесі станції в той чи інший момент під час простою буде конче необхідна.

Стрічка новин