Вакцинація актуалізувала бажання робити щеплення від коронавірусу

Початок кампанії з вакцинації дещо актуалізував бажання робити щеплення від коронавірусу. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг». Наскільки українці лояльні до вакцини, яким виробникам більше довіряють та чому бояться робити щеплення – з'ясовувала Аліна Боровик.

За рівнем лояльності до вакцинації від коронавірусу аудиторія опитаних розділилася майже порівну. 37% є лояльними до проведення щеплення від COVID-19 (26% - супер лояльні, 11%  - лояльні). 41% - є критиками вакцинації (31% - супер критики, 10% - критики). Решта - так звані «нейтрали». 

Аліна Боровик, кореспондентка

- Початок кампанії з вакцинації актуалізував бажання українців робити щеплення. Так 47% готові зробити його безкоштовно, 38% платно. І частина українців не готові робити щеплення навіть безкоштовно.

Якщо держава страхуватиме від побічних ефектів, готовність безкоштовно вакцинуватись зростає до 57%, 40% опитаних - все рівно не готові. 

Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи «Рейтинг»

- Якщо держава надасть гарантії певні, скажемо, з точки зору публічних ефектів, з точки зору безпеки громадянина, який вакцинується, то підтримка його ще зростає. Люди готові вакцинуватися, розуміючи, що вони будуть мати певну підтримку, скажемо, після вакцинації.

Недовіра вакцині, яка зараз завезена, та страх побічних ефектів - головні причини, чому люди не хочуть вакцинуватись від коронавірусу в Україні, вважають опитані. Кожен п’ятий назвав причиною недовіру до влади в цілому та сумніви, що вакцина захистить від нових видів вірусу. 13% - недовіра до вакцинації як такої. 

Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи «Рейтинг»

- Країнам-виробникам, якщо говорити, довіряють все-таки з Британії, з ЄС і з США. Тобто, ми бачимо, що західні виробники сприймаються позитивно. Є окремі питання по ситуації з вакциною індійською, оскільки підтримка її є все-таки меншою, аніж не підтримка. Якщо говорити про цифри, то ми бачимо, що індійській вакцини довіряють більше тритини, зате не довіряють більше 40%.

Опитування провели 18-19 березня 2021 року серед 1500 українців віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Метод опитування: телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,5%. Проєкт здійснено на замовлення Форуму здоров'я Зоряни Скалецької.

Деякі полтавці уже встигли вакцинуватись, інші планують. Частина - не готова робити цього взагалі. 

- Тільки вакцинувалась. – Ким ви працюєте? – Операційною медсестрою. Вважаю, що потрібно вакцинуватись у зв’язку з епідемією, буде не зайвим.

- Я проти вакцини, не маю намірів вакцинуватися.

- Я не хочу. Якщо людина займається спортом, у нього сильний імунітет, він у цій пандемії нічим не заболів, нащо йому це робити.

- Я у січні перехворіла, ще раз хворіти не хочу. Вакцинуватимусь вакциною, яка буде.

Стрічка новин