Нові схеми руху транспорту у Полтаві – з недоліками

У Полтаві з'явилися схеми руху транспорту на зупинках. Але вони мають низку недоліків. З цього приводу у соцмережах з'явилися дописи з критикою. Містяни переважно не звертають на них увагу, а от управління ЖКГ на критику відреагувало і пообіцяло виправитися. З деталями – Анна Ружін.

Анна Ружін, кореспондентка  

- Зависоке розміщення, орфографічні помилки та друк з обрізаними літерами. Такі нові схеми руху транспорту з'явилися на оновлених зупинках.

Студент Назарій Никончук на цю тему навіть написав цілу статтю у своєму блозі, де вказує на цілий список недоліків.

Критика йде одразу за різними критеріями: орієнтир, актуальність, правопис, орфографія та пунктуація, інформативність. А головне – розмір схеми в порівнянні з розміром самої зупинки.

З приводу актуальності Назарій зазначає: з 66 автобусних маршрутів курсує від сили 40-45, інші лишаються тільки на документах, наприклад, маршрути: №№35, 37, 46, 58, 59, 60, 63, 65 та інші. І хоч влада пояснює, що «на ці маршрути ніхто не подається», так може їх краще офіційно закрити, тим самим не вводячи в оману пасажирів, які не знають, як доїхати, а не вказувати їх на кожній схемі? На Червоний Шлях можна доїхати двома маршрутами – №10 і №10а через інститут зв’язку, маршрут офіційно існує, на схемі – ні. №32 фактично має зовсім інший маршрут: «Автовокзал – Південний вокзал». №47 ніколи не їздив до Огнівки – лише до Садів-2. Гадаю, цих прикладів більш ніж достатньо. Проблеми міської ради, перевізників чи, може, пасажирів?

Незручностей завдає і те, що, знаходячись на зупинці, складно зрозуміти з самої схеми, де саме перебуває пасажир. У Назарія є альтернатива, як би було зручніше.

Назарій Никончук, транспортний блогер 

- Я гадаю, на кожній зупинці повинні бути і пролягати ті маршрути, які там їздять. Тобто, навіщо на Краєзнавчому музеї, наприклад, вся карта з усіма маршрутами. Для туриста чи іногороднього це викликає масу запитань і він не зможе просто розібратися.

- Якщо ти живеш у Полтаві, то немає ніякої проблеми розібратися в цій схемі. В принципі, навіть тролейбуси і автобуси позначені різними кольорами.

Але помилки при цьому нікуди не зникають: 

ЧеПвоний Шлях (№10), РозсоНЕшське кладовище (№22), СталінградУ (№18, хоча одразу нижче написано правильно - через літеру А), пропущені тире, різні види лапок. Зупинки Геофізіка, Турбомеханій завод, Зализничніків та інші. А права частина схеми взагалі ледве вмістилася на розміри таблиці, хоча більшість зупинок надруковані не повністю - не вистачає декілька літер кожній.

У ЖКГ повідомили, що схеми руху транспорту з'явилися лише на оновлених зупинках, про недоліки знають і будуть їх виправляти. 

Костянтин Малько, перший заступник начальника управління ЖКГ Полтавської МР 

- Схеми нам надало управління транспорту. І там були деякі помилки, а деякі вже та організація, яка передавала в типографію, і там в самій типографії вже декалька помилок. Тому їх будуть переробляти і встановлювати нові.

З підрядником говорив, сказав: будемо займатися їх демонтажем, а потім заново уже монтажем з виправленими помилками. 

Стрічка новин