У Миргородській лікарні розгортають додаткові ліжка для хворих на COVID-19

У Миргородській лікарні інтенсивного лікування через зростання кількості підтверджених випадків захворювання на COVID-19 перепрофільовують окремі відділення. Таким чином там з’являться нові ліжка для хворих на коронавірус. Подробиці – у наступному сюжеті.

Миргородські медики реалізовують план перепрофілізації відділень лікарні для лікування COVID-19. За словами заступника головного лікаря Лариси Наумової, окрім інфекційного відділення на 36 ліжок із початку цього тижня задіяне урологічне на 25 ліжок. Нині підключають також і лор та паліативне відділення, де можна розмістити ще сорок пацієнтів. Таким чином, загальна кількість місць у лікарні складатиме 101 ліжко.

Лариса Наумова, заступник головного лікаря КНП «МЛІЛ» ММР

- Всі ці відділення, про які я вела розмову, вони мають всі кисневе забезпечення. На сьогоднішній день ми маємо 160 точок кисневих, маємо дві підстанції з рідким газом. Тобто, на цій території підстанція Гоголя,172 на тисячу літрів. І на тій території – це Лікарняна,1. Там у нас знаходиться паліативне відділення. Там у нас підстанція №2 на 700 літрів.

Поки що у лікарні є вільні місця. Втім, лікують стаціонарно не всіх хворих, а лише тих, кому необхідна госпіталізація відповідно до затверджених медичних протоколів.

Лариса Наумова, заступник головного лікаря КНП «МЛІЛ» ММР

- Чітке вказується направлення, коли треба госпіталізувати хворого. Показав він до госпіталізації. А саме: це, якщо низька сатурація крові, нижче 94 відсотка, Це задишка, або цукровий діабет, низька патологія серцево-судинна. Захворювання, які дійсно потребують госпіталізації в умовах стаціонару.

Аналізуючи статистичні дані, медики відзначають погіршення ситуації у порівнянні із першою хвилею епідемічної ситуації минулого року.

Лариса Наумова, заступник головного лікаря КНП «МЛІЛ» ММР

- Якщо говорити про перші, коли починалися захворювання, – це квітень місяць. То ми бачили, що це були пацієнти в основному немолодого віку – після 60 років. І не було ускладнень та вкрай важких випадків. Якщо говорити про сьогоднішній день, то у нас знаходиться 68, із них 20 – тяжкохворих. Хворіють діти, молоде населення і дуже багато ускладнень.

Тож, аби вберегтися від захворювання, лікарі рекомендують використовувати засоби індивідуального захисту: носити маски, користуватися антисептиками та уникати скупчень людей у громадських місцях. Дієвою профілактикою від ковіду на сьогодні залишається вакцинація, адже навіть у випадку захворювання вона допомагає уникнути суттєвих ускладнень.

Лариса Наумова, заступник головного лікаря КНП «МЛІЛ» ММР

- Вакцинація – це основна профілактика ковіда. Навіть люди, які захворіли після вакцинації, вона набагато легше протікає, не має ускладнень. Я вважаю, що треба вакцинуватися.

Стрічка новин