Під Кременчуком висаджують новий ліс

Замість вирубаних тополь там скоро ростимуть сосни. Висадкою саджанців займалися працівники державного підприємства «Кременчуцьке лісове господарство». За їхньою роботою спостерігала і наша знімальна група.

Буквально на день весна відступила і землю вкрив сніг. Але це не завадило лісівникам садити нові дерева, адже земля для цього вже прогрілася достатньо.

Роман Пащенко, головний лісничий ДП «Кременчуцьке лісове господарство» 

- Грунт розмерзся, у ньому є волога, сіянці ще не пішли у ріст, не почали ще рости і живитися. Зараз ми в умовах спокою пересаджуємо їх у грунт, і для них і волога зберігається, і поживні речовини – все тут є.

Бригада працює на ділянці, яка неподалік від дороги з Кременчука на Горішні Плавні. Тут відновлюють площу лісонасаджень, де раніше росли тополі. Дерева вичерпали свої життєві ресурси, тож їх вирубали. Тепер тут будуть сосни.

Марина, співробітниця ДП «Кременчуцьке лісове господарство»

- Перебираємо і саджаємо. Поки зараз добрива не вносимо, а потім – будемо.

Головний лісничий каже: мине кілька років, і ці місця почнуть вже суттєво мінятися, адже сосенки швидко підростатимуть.

Роман Пащенко, головний лісничий ДП «Кременчуцьке лісове господарство» 

- 4-5 років, і вони будуть 1-1.50. За день бригада може посадити до 2 гектар. 48 гектар весняних робіт – це по відновленню лісу, буде проведено підприємством у цьому році. Сто відсотків відновлюються усі ділянки, де проведені заходи по рубці деревини – усі ділянки стовідсотково проводиться відновлення.

Він також запевнив, що на угіддях підприємства щороку на 100% відновлює вирубані ділянки чи ті, які знищує вогонь лісових пожеж. Сіянці ж вирощують у трьох лісорозсадниках.

Роман Пащенко, головний лісничий ДП «Кременчуцьке лісове господарство» 

- Це – Кременчуцьке, Кобеляцьке і Крюківське лісництво. Два із них займається вирощуванням посадкового матеріалу, який використовується на відтворенні лісів (Кременчуцьке і Кобеляцьке). І один розплідник декоративних рослин. Це у Крюківському лісництві.

Тракторист Олександр цього дня працював на висадці молодих дерев. Втім, чоловіку часто доводиться й боротися з вогнем. А тому, коли настануть погожі дні, і до лісу попрямують відпочиваючі, він та інші працівники «Кременчуцького лісового господарства» застерігатимуть любителів природи бути відповідальними.

Олександр, тракторист

- Обережно, у лісі не паліть багаття. Бо це призводить до лісової пожежі.

Роман Пащенко, головний лісничий ДП «Кременчуцьке лісове господарство» 

- Не розводити вогнища, не палити у лісових масивах. І, відповідно, усе сміття забирати із собою. Тобто, елементарна людська поведінка і все.

Стрічка новин