Поліція та прокуратура направили листа до Полтавської облради щодо сприяння в розслідуванні загибелі працівниці на 23 вересня

Поліція та прокуратура направили листа до Полтавської облради щодо сприяння в розслідуванні загибелі працівниці на 23 вересня

Слідчим відділом Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області за процесуального керівництва Полтавської окружної прокуратури триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за частиною 2 статті 271 та частиною 2 статті 367 (Порушення вимог законодавства про охорону праці та службової недбалості, що спричинили тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

За версією слідства, однією з імовірних причин зупинки колектору та утворення просідання ґрунту, що спричинило провалля, в якому загинула працівниця комунального підприємства, є неякісне ущільнення зворотної засипки траншеї при влаштуванні колектору та витоки з водонесучих комунікацій.

На цій ділянці й надалі продовжується руйнування каналізаційної мережі та систематичне просідання ґрунту з подальшим утворенням нових провалів.  

Із метою всебічного та об’єктивного розслідування трагічної загибелі жінки, яка 4 листопада минулого року у Полтаві, на вул. 23 Вересня, 13,під час прибирання території впала у провалля на узбіччі дороги, начальником Головного управління Національної поліції в Полтавській області спільно з керівником Полтавської обласної прокуратури направлено лист голові Полтавської обласної ради про вжиття заходів щодо забезпечення належної роботи Комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» стосовно утримання каналізаційної мережі міста Полтави.  

 У листі зазначається необхідність:

  • вжиття вичерпних заходів для встановлення причин утворення провалу на ділянці каналізаційної мережі на вул. 23 Вересня, 13 у м. Полтава, у тому числі проведення необхідних земельних робіт;
  • за результатами встановлення причин аварії на вказаній ділянці,  організації виконання робіт, спрямованих на подолання наслідків аварії та відновлення роботи каналізаційного колектору;
  • розробки та вжиття дієвих заходів до систематичного інспектування та забезпечення належного стану каналізаційної мережі м. Полтава для встановлення ступеня зносу, терміну експлуатації закладених труб, своєчасного виявлення місць потенційних аварій, попередження аварійних ситуацій, які можуть вплинути на утворення провалів.

Проведення перерахованих заходів не лише пришвидшить досудове розслідування, а й сприятиме тому, аби в майбутньому в Полтаві таких трагічних випадків не ставалося.

До слова, поряд з проваллям, у якому загинула жінка, цього тижня планують прокладати новий трубопровід.

Стрічка новин