Сьогодні презентували Стратегію розвитку Полтавської області

Медицина, освіта, інфраструктурні об'єкти і це – не весь перелік того, що презентував у Стратегії розвитку Полтавської області до 2027 року голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов. У планах на подальші шість років – побудувати нові школи та дитсадки. Про плани розвитку області – у наступному сюжеті. 

Медицина – один із найважливіших напрямків у розвитку Полтавської області. Про це заявив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов на презентації Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки. Він зауважив: зараз Полтавщина виходить на достойний рівень медичного забезпечення, тому у майбутньому потрібно підтримувати цю ланку. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Серед амбітних проєктів – це перетворити дві обласні лікарні, дитячу та дорослу, в найсучасніші медичні центри. Це передбачає реконструкцію та ремонт усіх відділень та всіх будівель цих закладів. До того ж заплановано будівництво корпусу невідкладних станів в обласній лікарні імені Скліфосовського, де надаватимуть екстрену медичну допомогу.

Губернатор наголосив: незабаром буде запущений новий діагностичний корпус Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру. А поряд планується звести лікувально-діагностичний інфекційний медичний комплекс з вірусологічною лабораторією на 350 місць, до якої потім переїде інфекційна лікарня.

Також голова облдержадміністрації наголосив: розпочнеться й реконструкція шкіл у громадах. Також планують закупити для шкіл області 100 STEM-лабораторій, придбати 700 одиниць обладнання для їдалень опорних закладів і 70 шкільних автобусів, 16 яких будуть обладнані для дітей з особливими потребами.

Реконструюють і пам’ятки архітектури по усій області. Та реконструкція Кадетського корпусу і Будинку дворянського зібрання лишається відкритим питанням. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Той стан, в якому зараз знаходиться ансамбль Круглої площі, не витримує жодної критики. Складність роботи облдержадміністрації та обласної ради полягає в тому, що жодної будівлі на балансі області там немає. Маємо ініціативу, з якою хочемо вийти до міської та обласної рад.

Голова ОДА зазначив, що пропонуватиме будівлю Дворянського зібрання забрати в обласну комунальну власність для проведення реставраційних робіт та створення там глядацької зали на 500 місць. 

Також у стратегію входить й добудова Аеропорту, уведення в експлуатацію усіх довгобудів на території області. Також у Полтаві відкриють центр підтримки для підприємців Дія.Бізнес, а також буде повна цифровізація громад.

Натомість аналітики вважають, що це була не Стратегія розвитку області, а саме її перспективний план.

Олександр Скрипай, аналітик

- Я можу сказати, що це, на мою думку, не зовсім схоже на саме стратегію, це більше схоже на операційний план, можливо, навіть якусь програму по розвитку регіону. Хочуть реалізувати безліч проєктів у різних сферах, але не було сказано про розвиток певних галузей в області, про розвиток економіки, саме з чого ми можемо заробляти. Тому в цьому контексті можу сказати, що це абсолютно незахмарно, реалізувати це за 6 років реально.

Чи реалізуються Стратегію розвитку в області, покаже час.

Стрічка новин