Сьогодні, 24 березня, – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Із цього приводу в області проводять місячник боротьби із цим захворюванням. Особливу увагу приділяють категоріям людей, які знаходяться у групі ризику і найчастіше схильні інфікування. Серед них – бездомні, нарко- і алкоголезалежні. Подробиці – у наступному сюжеті.

На території Полтавського наркодиспансера упродовж кількох днів працював пересувний флюорограф, облаштований у медичній автівці. Пацієнти цієї установи, а також – центру для бездомних та звільнених із місць позбавлення волі, що знаходиться поруч, проходили там обстеження.

Олексій, проживає у Центрі для бездомних та звільнених із місць позбавлення волі

- Я дуже вдячний, що є акція така, де я можу пройти флюорографію і здати інші аналізи. Я дуже задоволений, що у мене все добре.

Разом із Полтавським обласним тубдиспансером цю акцію організувала благодійна організація «Світло надії».

Марія Бондаренко, керівник проєктів і програм БО «Світло надії»

- Ми організовуємо виїзд мобільного флюорографа, під час якого усі бажаючі можуть пройти обстеження і дізнатися про стан своїх легень, про наявність туберкульозу, або його відсутність.

У Полтавському наркодиспансері стверджують: така акція – дуже корисна. Адже нерідко разом із накро чи алкозалежністю людина може бути ВІЛ-інфікованою чи хворою на туберкульоз.

Стела Галіновська, заступниця головного лікаря з медичної частини Полтавського наркодиспансера

- Враховуючи те, що наші пацієнти у більшості соціально неадаптовані, які дуже мало уваги приділяють своєму здоров’ю, обстеження таких людей має велике значення, найперше, це для їхнього здоров’я, для їхнього благополуччя, їхніх сімей, а також взагалі для суспільства.

А для людей, які звертаються за допомогою до Центру адаптації для бездомних, проходження флюорографії взагалі є обов'язковою процедурою.

Максим Жмудь, соцпрацівник, адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії»

- Кожен клієнт наш Центру адаптації для бездомних, для звільнених із місць позбавлення волі БО «Світло надії» проходить обов’язково флюорографічне дослідження. Завдяки цій акції ми можемо привернути увагу до необхідності профілактичних обстежень.

У БО «Світло надії» стверджують: щорічно від 400 до 500 людей, хворих на туберкульоз, перебувають під їхнім соціальним супроводом.

Марія Бондаренко, керівник проєктів і програм БО «Світло надії»

- Мають доступ до консультування психолога, соціального працівника. Ми забезпечуємо хворим посилене харчування видачою мотиваційних пайків, сертифікатів, наборів. Маємо юриста, який надає юридичну допомогу цим пацієнтам для того, щоб лікування пройшло легко, ефективно і був максимальний результат від нього.

В Україні продовжується епідемія туберкульозу. І хоча за останній рік випадків захворювання зафіксовано майже на 27 відсотків менше, ця проблема залишається нагальною. До речі, де в чому, кажуть медики, туберкульоз схожий із ковідом.

Володимир Печериця, директор КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської облради»

- Симптоми цих захворювань – вони майже однакові. І тому я звертаюся до населення Полтавщини, до лікарів загальної сімейної медицини, будь ласка, отримуючи пацієнтів, які мають симптоми кашлю, зниження апетиту, температури, пітливості, інші симптоми, які характерні для вірусної інфекції, не забувайте про туберкульоз.

Стрічка новин