Поряд з проваллям, у якому загинула жінка, цього тижня планують прокладати новий трубопровід

Ями на вулиці 23-го Вересня у Полтаві стоять 5 місяців. 4 листопада тут жінка провалилась під землю і померла. Цього тижня поряд планують почати прокладати новий трубопровід. У чому нюанси та проблеми – розбиралася Аліна Боровик.

Жінка, яка працювала двірником, провалилась і загинула у цій ямі 4 листопада. Провалля досі не ремонтують і не засипають. Поки тривають слідчі дії смертельної справи, чіпати старі труби у цьому місці не можна. Тим часом, яма стає страшнішою. 

Євген Забишний, головний інженер КП ПОР «Полтававодоканал» 

- Ситуація з обрушенням порожнини загрозливих розмірів набуває. На сьогодні ситуація зазначається тим, що поряд проходить трубопровід водогінний діаметром 200 мм, який забезпечує мікрорайон водою, і зараз уже виникає загроза: при подальшому потеплінні будуть ці верхні склепіння пустоти завалюватись далі.))

Аліна Боровик, кореспондентка

- За словами головного інженера підприємства, провалля тут розміром у 15 КрАЗів землі. Щоб вимити таку кількість ґрунту стоками, потрібно мінімум 10, а то і 15 років. Яма тут не збільшується. Вона уже існує. Просто ґрунт, який знаходиться на поверхні, поступово обсипається вниз.

Об’єктивну причину виникнення провалля не встановили. Що смерть жінки – провина «Полтававодоканалу», не доведено, запевняє Євген Забишний. 

Євген Забишний, головний інженер КП ПОР «Полтававодоканал» 

- Ця пустота не характерна до провалля, які стаються на робочій каналізаційній мережі, де руйнується трубопровід, і стоками виносе певну частину грунту, і виникає провалля. Нема такого однозначного висновку, що це спричинив колектор, цю пустоту. Він міг як і зливовий колектор, так і каналізаційна мережа могла сприяти винесенню цього грунту, але за яких обставин і як це сталося, досі достеменно не встановлено.

Підприємство «Полтававодоканал» уклало договір з підрядною організацією по заміні ділянки колектора від провулку Стешенка до вулиці Ціолковського. Це понад 200 метрів ділянки. Роботи планують почати цього тижня: розповідає головний інженер підприємства. 

Євген Забишний, головний інженер КП ПОР «Полтававодоканал» 

- Заплановано роботу виконувати за допомогою горизонтально спрямованого буріння. Машини такі є спеціальні, які затягнуть трубопровід паралельно існуючому трубопроводу. Буде укладений новий поліетиленовий трубопровід і побудовано нових 5 оглядових колодязів. Нова буде сучасна лінія, яка дозволить працювати орієнтовно 100 років без проблем.

За словами головного інженера, на прокладання нового трубопроводу потрібно близько 3 млн грн. Фахівці планують домовитись, аби при будівництві дістались до старого трубопроводу, щоб обстежити його для слідства. 

Стрічка новин