У Полтаві у Всесвітній день боротьби із туберкульозом провели акцію «Мотиваційна кава»

Сьогодні – Всесвітній день боротьби із туберкульозом. В Україні триває місячник боротьби із цією хворобою. У його рамках сьогодні у Полтаві провели акцію «Мотиваційна кава», а представники Червоного Хреста роздавали перехожим літературу, яка стосується туберкульозу. На цих заходах побував Анатолій Васевич.

Анатолій Васевич, кореспондент

- Ось тут, коли люди підходять до цього павільйончика придбати каву, то на них чекає досить приємна несподіванка – каву їм дають безкоштовно у маленькій філіжаночці, де є QR-код. За цим QR-кодом можна увійти на сайт і детально прочитати про туберкульоз.

Інеса Протащик, керівник PR-відділу БО «Світло надії»

- Ми домовилися із соціально відповідальним бізнесом, що цього дня вони подаватимуть «американо» у наших брендованих стаканчиках із корисною інформацією безкоштовно.

Яна каву полтавцям наливає безкоштовно. Але пропонує звернути увагу на ємність, із якої вони її питимуть.

Яна, бариста

- Ми роздаємо чашечки із QR-кодом. Там можна його сканувати і подивитися, що написано про туберкульоз, як його лікувати. Я їм розповідаю і вони кажуть: так, я зрозумів. І потім дивляться.

Ми поспілкувалися із полтавками, які пригощалися кавою у філіжанках із QR-кодом.

Ірина, полтавка

- Привернути увагу до туберкульозу, до такого небезпечного захворювання, ніколи не буде зайвим. Особисто я, аби попередити і знати, що відбувається, бо кажуть: попереджений, вже озброєний, завжди вчасно роблю флюорографічне обстеження, бо краще, як краще.

Інна, полтавка

- Хвороба небезпечна, але виліковна. Головне – слідкувати за своїм здоров’ям. Вчасно обстежуватися. І все буде гаразд.

Акція «Мотиваційна кава» в Україні проводиться вперше. Організатори сподіваються, що почин буде вдалим.

Марія Мілько, співробітниця БО «ТБ «Люди України»

- Ця акція має на меті активізувати питання та проблеми, що наявні у нас в країні на рахунок туберкульозу, посилити обізнаність населення щодо цієї проблеми. А також звернути увагу держави.

Цього ж дня у центрі Полтави із місцевими мешканцями спілкувалися та роздавали їм літературу про туберкульоз представниці Червоного Хреста.

Ірина Плюсніна, голова Полтавської обласної організації Червоного Хреста України

- Для того, щоб спільноту полтавської громади зацікавити проблемою того, що хворим на туберкульоз потрібна підтримка та потрібно, щоб звернули на них увагу. Це щоб суспільство не в рамках дискримінації діяло. А діяло на підтримку хворих на туберкульоз.

За інформацією ВООЗ, щодня майже 4000 людей у світі втрачають життя внаслідок туберкульозу. Хвороба залишається у топі-10 причин смертності у світі, попри її виліковність. 

А тому дана проблема, на жаль, залишається актуальною повсякчас.

Стрічка новин