Що турбує громади Полтавщини: фахівці АМУ відновили консультації в регіоні

Що турбує громади Полтавщини: фахівці АМУ відновили консультації в регіоні

Команда Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України відновила виїзні консультації у громади регіону.

Так, протягом минулого та цього тижнів, консультанти проєкту ПУЛЬС Полтавського РВ АМУ відвідали Сенчанську, Петрівсько-Роменську, Новоселівську та Чутівську територіальні громади.

Під час консультацій піднімалися нагальні та наболілі для громад питання, які виникли після завершення адміністративно-територіальної реформи. Після місцевих виборів у минулому році межі Сенчанської ТГ значно розширилися і нині тут мешкає близько 8 тисяч населення. Новообрана голова громади Наталія Сліпухова запросила представників Полтавського РВ АМУ, аби ті відповіли на значну кількість питань щодо законодавства, які накопичилися, як у неї, так і в працівників сформованого виконавчого комітету.

Зокрема, працівників цікавила низка питань у фінансовій та правовій царині. В окремий блок можна виділити питання, які виникли у відділу бухгалтерського обліку та звітності і відділу економічного розвитку та інвестицій. Серед обговорених проблем:

– розподіл вільних залишків, зокрема, як і хто повинен вносити пропозиції щодо того, куди спрямовувати ці гроші;

– порядок формування пояснювальних записок, а також програм та паспортів для отримувачів коштів;

– питання по підготовці рішень сесій; – співпраця тендерного комітету із відділами;

– щодо паспортів бюджетних програм тощо.

Під час візиту до Петрівсько-Роменської громади консультанти зустрілися з головою ТГ Валентиною Бугайовою та першим заступником голови Вячеславом Титаренком. Наразі громада не є членом Полтавського РВ АМУ, але після проведеної консультації запевнили, що вже на наступну сесію винесуть питання про вступ до складу Асоціації міст України.

У Новоселівській територіальній громаді, що розташована неподалік Полтави, нині основні зусилля місцевої влади спрямовані на розбудову та подальший розвиток, тому шукають додаткові джерела наповнення бюджету. Адже при загальному бюджеті громади 41 мільйон гривень (без державних трансфертів) левова частина – близько 19 мільйонів гривень, йде на освіту. Тож, тісно співпрацюють з підприємствами, які діють на території сільської ради та беруть участь в різноманітних проєктах.

Також фахівці Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України провели виїзну консультацію в Чутівській селищній громаді.

Голова селищної ради Микола Корольов розповів, що нині громада у пошуках залучення додаткових коштів до бюджету громади, адже їх катастрофічно не вистачає. Поскаржився, що держава, передавши низку повноважень на місця, на жаль, не закріпила фінансове підґрунтя. Особливо це стосується пільгових категорій населення. Чимало труднощів виникає і при фінансуванні освітніх закладів, тому гостро стоїть питання оптимізації шкільної мережі.

Консультанти детально поінформували керівництво ТГ про діяльність Асоціації міст України. Зокрема наголосили, що АМУ підтримує законопроєкт, що сприятиме формуванню освітньої мережі згідно з потребами громад. Консультанти наголосили, що завжди готові надати фахову консультативну підтримку.

Стрічка новин