Мінсоцполітики розробило дорожню карту для актуалізації прожиткового мінімуму

Мінсоцполітики розробило дорожню карту для актуалізації прожиткового мінімуму

Міністерство соціальної політики України розробило дорожню карту для збільшення розміру прожиткового мінімуму та наближення до реальної величини.

"Мінсоцполітики в рамках оптимізації сфери застосування прожиткового мінімуму, підвищенням його розміру та розмірів державних соціальних гарантій розробило низку законопроектів, які схвалено урядом та подано до Верховної Ради України", - йдеться в повідомленні пресслужби міністерства, передає Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що ці документи передбачають: нову методологію визначення та застосування прожиткового мінімуму виключно для основних соціальних гарантій (мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, державної соціальної допомоги, яка є для людини основним джерелом доходів); впровадження базових величин для розрахунку соціальних виплат (надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги, щомісячної допомоги); введення базової величини для грошових платежів та стягнень і базової величини для адміністративних зборів.

У Мінсоцполітики наголошують, що водночас жодна з соціальних виплат, які сьогодні отримують громадяни, а не буде зменшена.

Отже, передбачається забезпечити прискорене збільшення розміру прожиткового мінімуму для розрахунку соціальних виплат, які є основним джерелом доходів: у 2022 році - на 14%; у 2023 році - на 15%; у 2024 році - на 25%.

Стрічка новин