Зеленський почав проактивну зовнішньополітичну стратегію, - ЗМІ

Зеленський почав проактивну зовнішньополітичну стратегію, - ЗМІ

Українська зовнішня політика на сьогоднішні день переживає підйом. Вперше за роки незалежності Україна більше не поводиться як бідний родич в гостях у світових імперій, а намагається захищати власні інтереси, йдеться у статті "Обозревателя".

Як зазначається, події останніх місяців (санкції проти каналів Медведчука, кримінальні справи проти "приватівців" Володимира Яценка та Олександра Дубілета) показали, що голова Офісу Президента Андрій Єрмак синхронізує українську стратегію із зовнішньополітичною повісткою США, використовуючи спільні інтереси двох країн.

Так, ініціатива Офісу Зеленського щодо "Кримської платформи" вдало збіглася з гострими заявами Байдена щодо РФ, а розслідування Харківських угод - із заявою американської розвідки про непричетність України до втручання у вибори США.

Паралельно Єрмак почав активно посилювати кадри президента на міжнародному напрямку. Оксана Маркарова відправлена послом в США, щоб працювати з демократичним лобі. Ігор Брусило призначений заступником голови ОП, щоб готувати важливі україно-американські переговори щодо спільних дій щодо РФ.

Крім того, нещодавно Офісу президента вдалося залучити стратегічного партнера США - Канаду - на сторону України у справі збитого Іраном в минулому році українського боїнгу.

"Ну і зовсім на днях Київ зібрав урожай, посіяний Зеленським ще у травні 2019 року, коли українська сторона провела вдалі переговори з на той момент міністром енергетики США Ріком Перрі з приводу недопущення добудови "Північного Потоку-2". Це дало свої результати, коли днями Держдеп змушений був пригрозити додатковими санкціями щодо "Північного Потоку-2" на вимогу друга Перрі сенатора Теда Круза", - наголошується в публікації.

Таким чином, робить висновок автор статті, вперше за 30 років Україна почала демонструвати осмислену дипломатичну стратегію, а готовність нової команди йти на жорсткі заходи і відстоювати інтереси держави помітно контрастує з десятиліттями "безхребетного конформізму і цинічного бізнесу з ворогом".

Стрічка новин