Полтавські телеканали показали ролик Інституту нацпам’яті про ОУН у центрі та сході України

Полтавські телеканали показали ролик Інституту нацпам’яті про ОУН у центрі та сході України

Перший Великий збір ОУН – знакова подія з історії українського державотворення. Український інститут національної пам'яті (УІНП) присвятив цій події  ролик про діяльність українських націоналістів у центральних, східних та південних областях. Новий відеоматеріал на замовлення УІНП створила студія Prosto production.

Цими днями у межах угоди про Інформаційну співпрацю з УІНП його показали полтавські телеканали «Центральний», «ІРТ» та «Місто+».

З 28 січня до 3 лютого 1929 року тривав Перший Великий збір ОУН, який також відомий як Конгрес українських націоналістів. На ньому було проголошено створення ОУН на чолі з полковником Євгеном Коновальцем, озвучені загальні світоглядні засади, політичне бачення ситуації та устроєві форми організації. Діяльність ОУН зосереджувалась насамперед в західних областях України, що перебували у складі міжвоєнної Польщі. Однак, з початком німецько-радянської війни було створено кілька похідних груп ОУН, які змогли налагодити підпільну діяльність в центральних, східних та південних областях, включно з Донбасом та Кримом. 

«В Дніпропетровській області в кожному районі був осередок організації. Є радянські дані про арешти та розгроми в 1944-46 роках по кожному району. Сотні людей арештовано у Дніпропетровській області. Теж саме у Миколаївській, Одеській, Херсонській області», - розповідає науковий консультант відеоролика, дослідник ОУН та декан Історичного факультету Київського національного університету Тараса Шевченка Іван Патриляк.  

Стрічка новин