Єрмак відмовився здавати українських військових і звернувся за допомогою до союзників, - політолог

Єрмак відмовився здавати українських військових і звернувся за допомогою до союзників, - політолог

У відповідь на вимоги представника РФ в переговорах радників Нормандської четвірки Дмитра Козака до ВСУ припинити відповідати на обстріли з боку бойовиків ОРДЛО голова Офісу президента Андрій Єрмак вимагає повернутися до конструктиву і говорити про дійсно мирний план і дорожню карту по Донбасу. Політолог Андрій Золотарьов вважає, що мета ОП - відстояти українські інтереси по Донбасу і захистити життя українських військових.

"В останні тижні Росія посилено намагається продавити свою повістку по Донбасу. І представник РФ в переговорах радників Нормандської четвірки Козак дозволяє собі ставити чи не ультимативні вимоги українській стороні - наприклад, щоб ВСУ не відповідали на провокації бойовиків", - говорить Золотарьов.

Так званий "мирний план" за версією Росії і невизнаних республік категорично не влаштував Банкову, вважає він. А, крім того, в Офісі президента скоординували позиції по Донбасу з Німеччиною і Францією, і Києву вдалося переконати європейських партнерів у неприпустимості поступок Кремлю в ситуації, коли бойовики підсилюють провокації на лінії розмежування.

Золотарьов зазначив, що зараз Офіс президента налагоджує системну роботу щодо тиску на Росію з залученням західних партнерів відразу по декількох напрямках: по Донбасу - в координації з Німеччиною і Францією, по Криму - створенням Кримської платформи, по широкому порядку денному - з США.

"Банкова демонструє, що має намір жорстко захищати інтереси України. Єрмак, який курує міжнародний напрямок, отримав карт-бланш на максимальне залучення західних союзників в усі процеси, спрямовані на імплементацію мирного плану і примус до нього Росії. У Кремлі це розуміють, але крім як огризатися і влаштовувати провокації, нічого вдіяти не можуть", - говорить Золотарьов.

Стрічка новин