Тепло та воду – Полтаві

Комунальні підприємства «Полтававодоканал» та «Полтаватеплоенерго» хочуть взяти на баланс міста. За відповідне рішення депутати проголосували на сесії міської ради. Зараз підприємства перебувають на балансі області. Аби передати їх місту, потрібно, аби депутати обласної ради також проголосували за це рішення. В ситуації розбиралася Аліна Боровик.

Споживачі заборгували «Полтаватеплоенерго» понад 400 мільйонів гривень. Про це повідомляють фахівці підприємства. Зокрема, за час «року на карантині» за тепло в оселях люди недоплатили майже 100 мільйонів гривень. Ці кошти стягувати примусово права не мають – передбачено українським законодавством.  

Олександр Циганок, провідний фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Заборгованість, яка виникла у наших споживачів за ті послуги, які підприємство фактично надало у термін, який відповідає антиковідним, або карантинним заходам, не підлягають примусовому стягненню. Більше того, заборона на їх примусове стягнення поширюється не лише на термін дії карантину, але і на 3 місяці після його офіційного закінчення.

Діяльність підприємства не залежить від того, як воно буде називатись – «міське» чи «обласне». Проте, близько 98% споживачів «Полтаватеплоенерго» – саме полтавці. Решта – мешканці Карлівки, Машівки, Решетилівки та Котельви, роз’яснює пан Олександр.

«Полтававодоканал», окрім обласного центру, обслуговує ще 8 населених пунктів. 90% споживачів – полтавці. 

Місяць тому на офіційному сайті з'явилась заява колективу. У ній йдеться: «Будь-які заяви щодо зміни підпорядкування підприємства без діалогу з працівниками КП ПОР «Полтававодоканал» вважаємо популізмом».

Микола Третяк, заступник генерального директора з економіки та фінансів КП ПОР «Полтававодоканал»

- Якщо взяти досвід інших комунальних підприємств міста, то досвід у них досить сумний. Не хотілось би, щоб водоканал опинився на їх місці. Питання у тому, що під час оцього процесу трансформації, реорганізації підприємства мало того, що може втратити досягнуте, а ще й повернутися назад у досить збиткову діяльність.

Один з депутатів, який голосував «за» прийняття на баланс міста обласних комунальних підприємств, – Євген Дикань. За його словами, місто готове прийняти водоканал та теплоенерго разом з боргами. 

Євген Дикань, депутат Полтавської міської ради

- Водоканал обслуговує місто, теплоенерго теж обслуговує наше місто, а знаходиться під областю. В жодному місті України такого немає. Проблеми будуть вирішуватись на порядок швидше. Все відбувається у місті. На даний момент водоканал ремонтує роботи певні у місті, і потім все одно ми асфальтуємо після них, доводимо все до ума, так само теплоенерго. Тому однозначно ми вважаємо, що ці структури повинні бути у місті у нас.

Частина депутатів утримались від голосування за передачу теплоенерго та водоканалу на баланс міста. Катерина Бабіч пояснює позицію опозиціонерів. 

Катерина Бабіч, депутатка Полтавської міської ради

- Для того, щоб просто популістично кричати, що уже все, потрібно передавати, як на мене, це просто не логічно, не правильний менеджерський алгоритм. Те, щоб мені хотілося, і те, чого я очікую, щоб на наступній сесії міської ради мер разом уже з профільними заступниками, які обрані, сказали і доповіли про ті переговори, які  уже проведені з керівництвом області, розказали, на якому у нас зараз що етапі, які є думки.

Про передачу комунальних підприємств на баланс міста заговорили не вперше. Питання неодноразово порушували і депутати попередніх каденцій. 

Стрічка новин