На якому етапі слідство у справі ДТП через майже 6 років?

Ще у 2015 році на вулиці Європейській у Полтаві, поблизу зупинки Патріарха Мстислава, сталося ДТП. Як говорить жінка загиблого, її чоловіка збили на острівку безпеки, але й досі ніхто не покараний. З цим питанням і звернулися до редакції нашого телеканалу ще наприкінці зими. У ситуації розбиралася Анна Ружін.

Раніше на цьому перехресті був острівок безпеки, про який зараз ніщо не нагадує. 26 липня 2015 чоловік Ірини повертався додому, але до рідних так і не дійшов. За словами жінки, його збили на цьому острівку безпеки, де він хотів перечекати червоне світло для пішоходів. Від отриманих травм чоловік помер у лікарні. Проте справа й досі не перейшла в площину суду.

Ірина, дружина загиблого 

- Водій з місця не втік, але приїхав його батько, все вирішили, свідків усіх «попросили» не говорити. І справа й досі тягнеться. Дуже багато раз відкривали-закривали, тобто, всі мої спроби підштовхнути справу та розслідувати не закінчилися успіхом.

Свідки у справі розгубилися або ж мовчали і не хотіли давати показів, зате знайшлися нові, які говорили кардинально іншу версію, що чоловік ніби-то йшов. Змінювалися слідчі, які розслідували дану справу, але далі вона не пішла. 

Ірина, дружина загиблого 

- Але той слідчий, який був раніше, сказав: свідків не було. Як не було? Хоча це був день торгівлі, вечір, літо. Вся зупинка була забита людьми. І вони нікого не опитали. З'явилися два свідки, як з'ясувалося - це два друга, з якими винний водій автівки разом навчався.

За версією цих нових свідків, чоловік ішов на червоне світло, тож зіткнення не вдалося уникнути. 

Адвокат жінки говорить: інформацію у справі отримувати вдається досить складно. Уже три рази закривали справу і доводилося її поновлювати. 

Віталій Грибовод, адвокат 

- Три рази суд визнавав дії слідчого незаконними. Чому вони незаконні? Слідчий взагалі не розслідує цю справу. Крім того, водій у цій справі рухався по крайній лівій смузі, а по ній можна рухатися, якщо зайняті правіші: друга або перша. Це також слідчими оминається. Але найголовніше, що є свідки, два очевидно зацікавлених у цій справі, двоє друзів і вони не перевіряються.

Станом на сьогодні кримінальне провадження відкрите, додає адвокат. Але деякі факти, на його думку, видаються дивними, що стосуються нових свідків. 

Віталій Грибовод, адвокат 

- Вони стверджують, що вони побачили його за 40 метрів, от вони побачили в темноті, як рухається пішохід за 40 метрів, тоді як водій не побачив за 18. Удвічі менше, і він не побачив. Тож такі показання, які лягли в основу експертиз, вони ніяк не перевіряються.

У прокуратурі дану справу не коментують. У поліції повідомили, що справу відкрили за статтею 286, частина 2 Кримінального кодексу України. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Слідчі дії з того час і на сьогодні тривають. Оскільки є ряд клопотань, учасників правовідносин, і останнє із клопотань, яке було висловлено потерпілою стороною: провести додаткову судову автотехнічну експертизу, яка на сьогодні призначена і перебуває у виконанні. Після отримання висновків цієї автотехнічної експертизи буде прийняте відповідне процесуальне рішення в цьому провадженні.

Стрічка новин