За майже місяць на Полтавщині провели понад 5 тисяч щеплень

В Україні триває вакцинація від COVID-19. Щеплення вже зробили понад 120 тисяч українців, а одній людині ввели й другу дозу вакцини. На Полтавщині, як і по всій Україні, також йде активна імунізація громадян. За майже місяць в області провели понад 5 тисяч щеплень. Більше про це – у сюжеті Євгенії Манич.

Від початку вакцинації на Полтавщині щеплення отримали понад 5000 осіб. Більшість з них – це працівники мобільних бригад із вакцинації, лікарень, які надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19, працівники екстреної медичної допомоги, а також працівники та мешканці спеціалізованих інтернатних закладів.

Вікторія Хатнюк, лікарка

- На даний момент люди приходять на вакцинацію, запитують. Побільшало людей, які хотіли б вакцинуватися. Зараз ми продовжуємо щеплювати медиків та військових, а з наступного етапу вже будуть люди 65+ та інші сфери, це ДСНС, Національна поліція, Нацгвардія та інші.

Сьогодні на вакцинацію прийшли військовослужбовці. Вони говорять: ніхто не примушував їх робити щеплення, це усвідомлений вибір.

Аніта Шабля, військовослужбовець

- Звичайно, це був свідомий вибір. Тому що, дивлячись на те, що зараз відбувається не тільки в наші країні, а й по всьому світу, то я вважаю, що повинна себе забезпечити й своїх близьких. А ще тому, що військова. У нас великий потік людей постійно, я вважаю, що це потрібно зробити.

Оксана Старченко, військовослужбовець

- Свідомо йшли, думаю, як і всі військовослужбовці. Постійний контакт, дуже багато людей проходить. І постійний склад і змінний склад. Тому треба вакцинуватися і для свого здоров’я, і для здоров’я оточуючих.

Як зазначають лікарі, ця вакцина є абсолютно безпечною. Про всі можливі побічні дії, а також протипоказання пацієнта повідомляють одразу на місці.

Вікторія Хатнюк, лікарка

- Були скарги на температуру тіла, озноб тіла, але це все прописано в інструкції від виробника, тобто, це є нормальним явищем після вакцинації.

На Полтавщині вакцинація проходить активно, тому у бригад не залишається невикористаних доз. Натомість в інших областях з різних причин було утилізовано 345 невикористаних доз з 500 тисяч, які завезли в Україну, повідомив Максим Степанов в ефірі одного із телеканалів.

Стрічка новин