На Полтавщині почали весняне обстеження доріг

На Полтавщині Агентство місцевих доріг області розпочало весняне обстеження ділянок доріг, які після ремонту перебувають на гарантії у підрядників. Для поточного ремонту гарантія становить 5 років, а для капітального – 10. Після перевірки на одній із ділянок дороги М-22 Кременчук-Горішні Плавні було виявлено дифекти у вигляді ям. Яка зараз ситуація з ремонтом на цій дорозі, дивіться далі.

Після того, як з доріг повністю зійшов сніг та ожеледиця, їх одразу розпочали перевіряти. Так на проміжку дороги М-22 Кременчук-Горішні Плавні працівниками Агентства місцевих доріг Полтавщини було виявлено дефекти у вигляді ям. Працівники одразу склали припис на підрядну компанію, яка протягом 5-ти років має утримувати дану дорогу. 

Андрій Заїка, перший заступник директора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області»

- Це гарантійне зобов’язання підрядника. Ми знаємо, що на поточний середній ремонт триває гарантій строк - 5 років. Тому, коли ми проводили весняні обстеження, наш інженер технічного нагляду помітив ці дефекти, написав припис до підрядника, і він вже приступив до аварійного латання даної дороги.

Однією із проблем, чому на даній ділянці дороги вже є дефекти, став факт перевантаження великогабаритних транспортних засобів. 

Андрій Заїка, перший заступник директора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області»

- Там знаходяться близько трьох гранітних кар’єрів, і великі вантажівки курсують нашою ділянкою, і на ваговому комплексі «Укравтодору» на минулому тижні близько ста тонн вантажівка. Нагадую, що на місцевих дорогах дозволено вагу 24 тонни. Тому більшість дефектів спричинена безконтрольним пропуском великого транспорту.

В агентстві говорять: обстежать більше 100 ділянок, які були відремонтовані із 2018 року. По кожній з них складається акт обстеження. Якщо буде виявлено дефект – підряднику направляється припис для термінового усунення недоліків. В разі відмови підрядника питання будуть вирішувати в примусовому порядку через суд.

Стрічка новин