У Миргороді працює виставка картин київської художниці Тамари Турдиєвої

У Миргородському краєзнавчому музеї працює виставка картин київської художниці Тамари Турдиєвої. Майстриня за допомогою фарб на полотні передає жіночі образи. Поціновувачі мистецтва високо оцінюють її творчість. Переконалася в цьому і наша знімальна група.

Близько 50 власних полотен привезла київська художниця до Миргорода. Тамара Турдиєва працює у багатьох жанрах. Малює пейзажі, натюрморти, і все ж віддає перевагу портретам.

Тамара Турдиєва, київська художниця

- Мій улюблений жанр – портрет. Раніше, дитиною, дуже любила героїчні образи. А зараз, ставши дорослою, побачивши, як живуть жінки, усвідомивши за життя, що мене приваблювала тема долі жінки.

Колеги майстрині розповідають: вона – учениця відомої української художниці Тетяни Яблонської. Це відчувається у творчості киянки. Втім, Тамара Турдиєва зуміла виробити власний стиль.

Віктор Цапко, художник

- Але вона, я бачу, знайшла все-таки свій хід творчий, колористику цікаву. І українська у неї колористика, як-от портрети, пейзажі. Я дуже вражений.

Відвідувачі стверджують: особистість художниці яскраво прослідковується у насиченій гамі кольорів, вдало переданих на полотні.

Сергій Кузнєцов, миргородець

- Художниця використовує дуже яскраві кольори. Це, мабуть, її такий характерний почерк авторський. Індивідуальність видно у цих картинах. Це радує.

Тамара Турдиєва працює у галузі станкового та монументального живопису. Основні твори – «Автопортрет з кошиком», «На прогулянку», «Червень», «Із городу», «Три постаті». Миргородці залюбки милувалися її картинами. Кажуть: деякі з них наділені сильною енергетикою – хочеться довго стояти біля полотен, бо в душі затихають емоції і починає панувати спокій.

Тетяна Панюшкіна, миргородка

- Мені вони всі гарні, але є такі, що прямо біля них стояла: там, де її донька, де великий перевіз. Я дуже вдячна, що вона приїхала до нас у Миргород, привезла таку красу. Зробила свято для нас.

Стрічка новин