Промисловий рибалка завдав збитків на понад 52 тис грн

З початку 2021 року головні державні інспектори Полтавського рибоохоронного патруля на водоймах Полтавщини, зокрема, на територіях Кам’янського і Кременчуцького водосховищ, Сулинської затоки, у забороненій зоні Кременчуцької ГЕС, річках Псел, Ворскла, Дніпро, Удай, а ще місцях стихійної торгівлі зафіксували 655 різноманітних порушень, скоєних чотириста дев'яносто дев'ятьма людьми. Вони разом нанесли збитків природі на суму у понад 442 тисячі гривень. До правоохоронних органів передано 13 справ, що містять кримінальні ознаки. Рибінспектори вилучили майже чотири з половиною тонни водних біоресурсів, 385 знарядь лову та три транспортні засоби. 57 знарядь лову та понад 638 кілограмів риби вилучили співробітники Полтавського рибоохоронного патруля за минулий тиждень. Свідками одного з випадків затримання недобросовісного промислового рибалки стали й журналісти нашого телеканалу.

20 березня в акваторії Кам’янського водосховища, в районі, підконтрольному Полтавському рибоохоронному патрулю, неподалік села Григоро-Бригадирівка під час рейду інспектори вирішили перевірити, як здійснює промисловий вилов риби ланковий рибалка одного з ФОПів, і недарма. Як з’ясувалося, працівник ФОПу, місце базування якого – село Дереївка Кіровоградської області, порушив «Правила промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України». Зокрема, виловлював рибу сітками із забороненим кроком вічка. Сітки не відповідали й іншим нормам. 

Юрій Антоненко, заступник начальника відділу Полтавського робоохоронного патруля

- Згідно правил промислового рибальства, довжина однієї сітки повинна не перевищувати 70 метрів, а тут значно, в деяких сітках в рази перевищує дану норму.

Власне сам порушник виправдовує свої незаконні дії простою недбалістю.

Олександр Степанов, рибалка прибережного лову

- Вчора купив у одного чоловіка 10 лав сіток. Лава – це дві сітки по 70 метрів, вона загальною довжиною 140 метрів виходить, і я купив, привіз додому, передивився. Я купляв п’ятдесятки, побачив, що є 55-ки, я їх відклав, і потім вночі механічно взяв ті 55-ки, попутав клунки. Почепив на них бірки, все, як положено, нарядив їх і поставив, тут під’їхала рибінспекція – провірили, коли зальот.

Ірина Чала, керівниця підприємства, яка теж займається промисловим виловом риби, дивується, чому керівник порушника не провів з підлеглим відповідну роботу. 

Ірина Чала, користувач водних біоресурсів, ФОП

- Це провина як робітника, так і директора, тому що працівник недобросовісно поставився, а директор, значить, не доніс до них, що треба все робити по правилах. Є таке поняття, як режим, де наука обгрунтовує, які сітки можна, які не можна. І якщо наука сказала, що там 38:50, 71:180, значить, так треба робить.

Порушника інспектори виявили о восьмій ранку. За шість годин незаконної риболовлі він встиг виловити 129 екземплярів сріблястого карася та 43 екземпляри ляща загальною вагою 60 кілограмів. Риба та заборонені знаряддя лову – одна  сітка з кроком вічка 60*60 мм та дві – з кроком вічка 55*55 мм загальною довжиною 383 метри – вилучені.

Олена Качко, головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління Держагентства рибного господарства у Полтавській області 

- Порушення правил промислового вилову водних біоресурсів з сітками, забороненими для промислу, – вічка сіток заборонена для промислу.  Відповідно до методики нарахування збитків, будуть нараховані йому збитки, завдані рибному господарству України.

Пізніше встановили, що збитки, завдані рибному господарству України, становлять 52 тис 722 гривні. На рибалку прибережного лову складено протокол про адміністративне правопорушення. Взагалі лише за останній тиждень інспектори виявили 56 порушень та нарахували збитків на суму в понад 276 тисяч гривень.

Юрій Антоненко, заступник начальника відділу Полтавського робоохоронного патруля    

- Нещодавно ми також працювали спільно з Київською оперативною групою, і два грубих порушення теж виявили, так як була одна бірка, а чотири сітки під однією біркою. Це грубе порушення.

Олена Качко, головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Управління Держагентства рибного господарства у Полтавській області  

- В цьому році це вже третє порушення правил промислового рибальства. На тому тижні було складено два протоколи на промислових рибалок на суму 59, 5 та 52 тисячі гривень.))

А з 1 квітня Державне агентство рибного господарства запроваджує заборону на нерестовий вилов риби у водоймах України. В цей період забороняється використання човнів у місцях нересту, промислове рибальство, підводне полювання, змагання зі спортивного рибальства, днопоглиблювальні, вибухові роботи та видобуток будматеріалів. Дозволено вилов до 3 кілограмів риби на одну людину однією поплавцевою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом із берега в дозволених для вилову риби місцях. 

Стрічка новин