В Україні фіксують збільшення цін на пальне

Тим не менше, попит на паливо не зменшується. На заправках чи не щодня – черги водіїв, щоб заправити свої автівки. Яку позначку наразі перетнула ціна і з чим пов'язаний такий ріст? Про це розповість Анна Ружін.

Станом на 22 березня ситуація на сайті Мінфіну наступна:

Середні ціни на паливо: 

- Бензин А-95 преміум - 30,32

- Бензин А-95 - 28,98

- Бензин А-92 - 27,97

- Дизельне паливо - 28,24

- Газ авто­мобільний - 15,79

Олександр Хмелевський, кандидат економічних наук, незалежний експерт 

- З осені ми маємо подорожчання на пальне, десь відсотків на 25% зросли ціни на бензин та дизельне паливо. Це пояснюється, зокрема, зростанням цін на нафту, десь з жовтня по березень ціни зросли близько 50% на нафту в світі, загалом. І є орієнтиром для нафтотрейдерів, і вони, відповідно, теж реагують на зростання цін на нафту. 

За даними Держстату, у лютому 2021 року порівняно з лютим 2020-го ціна на бензин А-92 була на 2,6% вищою і в середньому по Україні становила 26,07 грн за 1 л.

Бензин А-95 у лютому здорожчав до 27,19 грн за 1 л (на 2,6% більше), а дизельне пальне - до 26,35 грн за 1 л (на 2,1% більше).

Окрім того, скраплений газ з лютого 2020 року до лютого  2021 року подорожчав до 14,58 грн за 1 л (на 23,1%).

Кабінет Міністрів почав шукати причину зростання цін на пальне і навіть почали вживати відповідних заходів. Про це Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив під час пресконференції за підсумками року роботи уряду під його головуванням.

Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України 

- Була нарада під моїм керівництвом проведена зі всіма залученими до цих процесів органами. Мінекономіки вчора проводив зустріч зі всіма мережами, які постачають паливо і торгують в роздріб. Дійсно, є ситуація, ми її бачимо, всі її бачать, ціни зросли. Шукаємо причини. Якщо вони об’єктивні, це ринок – добре. Якщо є якісь картельні змови зловживання на цьому ринку – всі контролюючі і перевіряючі органи отримали протокольне доручення Кабміну. 

Денис Шмигаль зазначив: наразі йде діалог з мережами. Все опрацьовується через Мінекономіки, Антимонопольний комітет та ще цілим рядом залучених органів. Всі доручення дані і вони відкриті.

У Полтаві ж на заправках ціни різняться, залежить від мережі, яка продає паливо. Чи зміниться ситуація з цінами, кандидат економічних наук та незалежний експерт Олександр Хмелевський зазначив наступне: ціни на нафту стабілізують.  

Олександр Хмелевський, кандидат економічних наук, незалежний експерт 

- Я гадаю, що пік ми вже минули. Але, тим не менше, варто пам'ятати, що весна - це традиційний період, коли здійснюються сільгоспроботи, коли люди починають більш активно подорожувати. Очевидно, це буде відбуватися і в Україні, і попит на пальне, він буде залишатися досить високим.

Стрічка новин