Скільки коштуватимуть наслідки акції на підтримку Сергія Стерненка біля Офісу Президента?

Під час акції на підтримку Сергія Стерненка у Києві мітингувальники пошкодили будівлю Офісу Президента. Декілька тисяч протестувальників палили фаєри та кидали їх у бік будівлі. Фасад вони розмалювали фарбою, а табличку офісу підпалили. Який зараз вигляд має Офіс Президента та які збитки це принесе кошторису – знає наша київська журналістка Лідія Дмитрашко.

Лідія Дмитрашко, журналістка

- Після суботньої акції на підтримку Сергія Стерненка будівля Офісу Президента виглядає ось так: розмальовані стіни, побиті вікна та підпалена табличка.

Із графіті на стінах можна прочитати вимоги мітингарів: відправити у відставку Авакова та звільнити з-під варти Стерненка. Тепер на Банкову ходять кияни, аби сфотографуватися на тлі розмальованих стін.

Олена, киянка

- Мені це дуже не подобається. Я не уявляю, які це, як це можна так сплюндрувати споруду. Правда, всі незадоволені Президентом, але такого робить, я вважаю, не потрібно.

Андрій, киянин

- Як виглядає Офіс Президента? – красиво. За сім років це те, що заслужила наша країна. Отака розмальовка Офісу Президента.

В Офісі Президента пошкодження будівлі оцінили у майже 2 мільйона гривень. Пояснити, за що така кругленька сума, представники фірми, що відмиватиме будівлю, не змогли.

- Ми прийшли просто подивиться. - А чому ви прийшли за огорожу? - Цікаво. - Але ж це заборонено. Скільки буде коштувати реставрація, нам сказали, що ваша фірма буде займатися реставрацією. Чому 2 мільйони? - Я в перший раз таке чую.

Побачивши журналістів, робітники, які до цього обговорювали, як прибирати фарбу з будівлі, пішли геть.

- Ми взагалі нічого не оцінювали. - А що ви тільки що робили? - Дивились, на екскурсію ходили. - А ви знаєте, що там прохід заборонено? - Ні, не знала. - Але ж до вас підійшли поліціянти? Ви ігноруєте це? Закон?

На сайті Офісу Президента повідомили, що якщо не розпочати змивання фарби впродовж 72 годин, вона в’їсться в граніт і сума збитків зростуть. 

Михайло Подоляк, радник керівника Офісу Президента 

- За моєю спиною ми бачимо зараз приклад не протестної акції, а бачимо приклад конкретного вандалізму. Тобто, вчора ми мали велику акцію, яка мала донести до держави деякі думки суспільства на кшталт того, що треба робити з судовою системою на прикладі активіста Стерненка. Але все це перетворилося на дуже потужну і брутальну акцію, яка зруйнувала практично пам’ятку архітектури.

Втім опозиціонери разом із волонтерами впевнені: сума збитків, що оприлюднив Офіс Президента, завищена в рази.

Олексій Гончаренко, народний депутат України

- Від імені нашої ГО «Гончаренко центр», яких вже 11 працює по країні, ми готові за власний кошт оплатити, змити всі ці графіті, які там були нанесені на будівлю. І чому я готовий це зробити? Щоб показати обсяги корупції в Офісі Президента. Друзі, вони заявили, що все це буде коштувати 2 млн гривень платникам податків. І я вірю, що в них воно би коштувала ще більше. А я вас запевняю, що максимальна ціна цих робіт – це 80 тисяч гривень.

Після проведення акції було затримано одного учасника протесту, який саме вибив вікна на центральному вході Офісу Президента.

«Те, що зараз коїлось біля Офісу Президента, це був не мирний мітинг, а вакханалія брутального, замовного насильства», - заявив заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Олексій Гончаренко, народний депутат України

- Пройшла акція протесту під Офісом Президента. І сьогодні дуже багато суперечок щодо цього. Я хотів би нагадати, що Конституція гарантує кожній людині свободу зібрання. І це надзвичайно важливо. Я проти вандалізму, знищення будівель, яке буде призводити до витратів державних коштів. Але знаєте, до офісу Путіна ніхто не підійде, чи це означає, що в Росії все добре?

На Банковій вже замінили розбиті двері на дерев’яні панелі. Загалом на приведення будівлі до ладу піде щонайменше два тижні.

Стрічка новин