У Кременчуці відбулася хресна хода

У православних вірян минув перший тиждень Великого посту. І минулої неділі вони відзначали свято Торжество Православ’я. У багатьох містах України з цього приводу відбулися молебни і Хресні ходи. На одному із таких дійств побувала і наша кременчуцька знімальна група.

Хресна хода у Кременчуці почалася від Свято-Троїцького храму. Пройшлися віряни Троїцькою та Коцюбинського вулицями аж до площі Перемоги. Увесь шлях віруючих супроводжували патрульні. Люди йшли із іконами та свічками у руках, а попереду священнослужителі несли церковні хоругви та хрести. Вся хода супроводжувалася молитовними піснеспівами.

Юрій Тимченко, кременчужанин

- Я – християнин, і тому прийшов на цей захід, присвячений християнській вірі. Це – щорічний захід і хочу об’єднатися з усім християнським народом православним.

Олексій Козачинський, кременчужанин

- На честь того, що була закінчена єресь іконоборчества. Із перших століть християнства іде. Тобто, свято на честь почитання ікон.

Олександр Козачок, кременчужанин

- Всі ці люди вийшли сюди, щоб показати свою любов до Бога, ближніх, до природи. Який сьогодні день сонячний. Радість відчуваємо велику.

Хтось із кременчужан брав участь вперше у такій Хресній Ході. Інші ж залюбки щороку виходять на це дійство. Кожен, звісно, зі своїми побажаннями і прагненнями. Втім, є й прохання, що об'єднують усіх.

Лідія Карпенко, кременчужанка

- Щоб мир був на нашій землі українській. І щоб благословення було на людях наших українських.

У Кременчуцькій єпархії УПЦ пояснили, що Неділя Торжества Православ’я пов’язана із VII Вселенським Собором. Він остаточно встановив у Православній Церкві із 843 року шанування ікон після тривалого періоду іконоборства. Тож відтепер цьому присвячують щорічні Хресні ходи і молебні.

Миколай, Митрополит Кременчуцький і Лубенський УПЦ

- Сьогодні я хочу всім нам побажати, щоб ми, не дивлячись ні на які негаразди, також стояли право у вірі православній, щоб ми сьогодні дякували і служили молебень. Дякували Богу за його благодіяння. Бажаю всім здоров’я, щоб наша Україна багатостраждальна і народ багатостраждальний отримали благословення Боже.

Стрічка новин