Поліцейські припинили діяльність фінансової піраміди за участю понад 55 тисяч вкладників

Останнім пропонували пасивний дохід від інвестицій у внутрішній валюті проєкту, однак, обготівкувати таку валюту було неможливо. За скоєне організаторам може загрожувати до восьми років за ґратами. 

Шахрайську фінансову піраміду викрили працівники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції. Встановили, що схему організували четверо чоловіків віком від 26-ти до 43-х років. Фігуранти утворили власний вебсайт, де пропонували вкладникам отримувати пасивний дохід від інвестування у бізнес, пов’язаний із продажем електротехніки та роботою таксі.

Анна Селезньова, старший інспектор Департаменту кіберполіції НПУ

- Для інвестування громадяни купували сертифікати вартістю від трьох сотень до 300 тисяч гривень. Організатори обіцяли щоденний прибуток (понад 350% річних) від вартості сертифікатів у вигляді внутрішньої валюти. Внутрішню валюту фігуранти пропонували конвертувати у криптовалюту, однак через технічні властивості сайта  вивести прибуток було неможливо. 

Крім цього, ціна на криптовалюту була нижчою у більш ніж 100 разів від тієї, котру зазначали організатори. 

У шахрайську фінансову піраміду інвестували гроші понад 55 тисяч громадян. За попередніми даними, сума збитків сягає понад 150 мільйонів гривень.

У результаті обшуків вилучили серверне обладнання, комп’ютерну техніку, гроші, банківські картки, чеки про купівлю іноземної валюти, подарункові сертифікати фінансової піраміди, чорнові записи, мобільні телефони.

Анна Селезньова, старший інспектор Департаменту кіберполіції НПУ

- Працівники поліції провели одинадцять обшуків за місцями мешкання та у автівках фігурантів. Обшуки одночасно проходили на Київщині, Черкащині та у столиці. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Фігурантам може загрожувати до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Стрічка новин