На Полтавщині сказ еволюціонує до міського типу

На Полтавщині сказ еволюціонує до міського типу

Нині на Полтавщині виникла реальна загроза повернення МІСЬКОГО сказу котів та собак. Так, за 2020 рік в області зареєстровано 31 неблагополучний пункт по сказу, де захворіло та загинуло 39 тварини.

Найбільше на сказ хворіють коти – 28,2 % голів, 25,6 % голів – перепадає на собак, 23,1 % – на лисиць; 17,9 % – хворіє ВРХ, по 2,6 % перепадає на куниці та дрібну рогату худобу.

З початку 2021 року на території Полтавської області вже зареєстровано 10 неблагополучних пунктів по сказу, там від сказу захворіло та загинуло 10 тварин (2 собаки, 6 котів, 2 лисиці).

Тож особливу небезпеку несуть бездоглядні собаки і коти, чисельність яких в області за останні роки не набуває тенденції до зменшення. Це, в свою чергу, сприяє утворенню міських осередків сказу, коли хворі на сказ тварини мешкають безпосередньо у населених пунктах.

Однією із головних причин цього є незадовільний рівень організаційних заходів, безвідповідальність власників домашніх тварин щодо щеплення від сказу, особливо у приміських зонах, на дачних територіях, садово-городніх ділянках, на околицях великих міст.

Як наслідок, існує ріст популяції безпритульних собак та коті. Крім того, не зменшується кількість людей, які  звертаються за медичною допомогою. Щороку таких більше 2 тис., третині призначають антирабічне лікування (вакцинацію).

За 2020 рік на Полтавщині від сказу постраждало 43 особи. З скаженими собаками та котами контактувало 36 людей, серед них постраждало 3 дітей. З дикими тваринами, що хворіли на сказ, мали контакт 3 людини, четверо – контактували з ВРХ та ДРХ. З початку 2021 року від хворих на сказ тварин постраждало 7 осіб, у тому числі 1 дитина.

В Україні за останні 10 років сповіщено про 30 випадків сказу у людей в 12 областях. 

Стрічка новин